If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Age of Empires Online mění vývojáře

Mělo to být dohodlé od začátku.

Zvláštní to shoda náhod. Právě dnes, kdy studio Robot Entertainment složené z veteránů zavřených Ensemble Studios (zakladatel Tony Goodman aj.) oznámilo svou novou stáhnutelnou PC/konzolovou hru Orcs Must Die (homepage, obrázky, trailer - směs akce a strategie o obraně hradu před hordou orků a obrů), mu byla odebrána jiná hra.

Podle PC Gameru došlo k překvapivé změně vývojářů MMORTS Age of Empires Online z původních Robot Entertainment na Gas Powered Games. To je známá firma designéra Chrise Taylora, tvůrci Total Annihilation, Supreme Commander, Space Siege či Demigodu.

Gas Powered Games prý mají převzít štafetu v bodě, kde předešlé studio svou práci skončilo, a dotáhnout tuto onlinovku do finiše. Důvody změny vývojářů Microsoft neprozradil a asi ani neprozradí.

Zato prezident Robotu Patrick Hudson prohlásil, že tato výměna byla v plánu od samotného začátku - prý vždy chtěli pracovat na nových značkách, ale na něčem museli firmu rozjet a to pro ně byl právě obsah do AoE Online. Měli mít dlouho dohodlé, že vytvoří první dvě frakce, Řeky a Egypťany, a pak že hru předají do jiných rukou. Jakkoli to je nezvyklé, vzhledem k okolnostem zavření Ensemble Studios to zní docela uvěřitelně jako takové "odstupné" od Microsoftu.

Že by tedy právě upřednostnění práce na lákavější značce (AoE) bylo pro Gas Powered Games tím důvodem k nedávnému pozastavení strategie Kings and Castles?

Age of Empires Online má vyjít někdy v letošním roce pro PC, být zdarma přístupné (s dokoupitelnými vylepšeními) a míchat hratelnost předešlých dílů série s prvky z MMORPG, především díky persistentnímu hernímu světu - více detailů čtěte zde.

Lednový trailer o Egypťanech
Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments