If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Alan Wake 2 se pokoušeli mnohokrát neúspěšně vyrobit a nevzdají to

Remedy upřímně.

Je to otázka, která tepe v hlavě každému fanouškovi od ohlášení, že vydavatelská práva přešla z Microsoftu na Remedy. Co se sérií, která v květnu oslavila deváté narozeniny, dál podniknou?

Kreativní ředitel Sam Lake na toto téma otevřeně pohovořil s IGN. Poodkryl tak, že to s případným pokračováním Alan Wake nikdy nevzdali:

"Nikdy jsme to neřekli veřejně, ale od vydání prvního dílu jsme s malým týmem zkoušeli malé koncepty, které se eventuálně měly stát Alan Wake 2. Ale pak se vždy jen přetavily v odbočku American Nightmare nebo separátní hry Quantum Break či Control."

Finské studio, o jehož převzetí se údajně uchází Sony, se pokoušelo vytvořit něco, co by mohlo nazvat pokračováním Alan Wake 2, a to i po dubnu 2016, kdy vyšel Quantum Break. Jednali o tom s potenciálními partnery, jenže nakonec získali pocit, že to není projekt, který by mohl být právě Alan Wake.

Do budoucna by v těchto snahách nechtěli polevit, ale uvědomují si, že se kvalitativní laťka za ty roky posunula nahoru a že musejí přijít s něčím opravdu výjimečným, co by bylo hodno názvu Alan Wake. Musí to prý být uděláno správně, pokud vůbec někdy.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments