Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Analytici z Japonska: PlayStation 5 Pro údajně už letošní Vánoce

+ hodnota Sony klesla o obří cifru.

Je to reakce trhu na nenaplnění ambiciozních plánů s počtem kusů PS5, i na varování o absenci velkých her příštích dvanáct měsíců . S čerstvým zlevněním PS5 Slim to nemá souvislost, ani se snahou o souběžné PC premiéry s konzolovkami.

Hodnota všech akcií Sony po posledním fiskálním reportu dle CNBC klesla o neuvěřitelných 10 miliard dolarů.

Viníkem má být hlavně zklamání z nízké provozní marže, protože dříve dělala 13 procent, kdežto nyní je jen na polovičním čísle. Obchodníci japonské korporaci nevěří zejména z důvodu, že tržby z her jsou díky digitálním verzím a přídavkům velmi vysoké, což neladí s nízkými maržemi.

Napravit by to údajně mohla úplně nová konzole PlayStation 5 Pro. Analytici z Japonska její příchod předpovídají už na Vánoce 2024, tedy nečekaně brzy.

"Většina hlavních osobností napříč herním průmyslem se shodne na tom, že Sony nejspíš připravuje start PS5 Pro na druhou polovinu 2024," uvedl pro CNBC Serkan Toto, šéf tokijské herní konzultační firmy Kantan Games.

Dle jejich názoru se bude Sony chtít připravit na nadcházející uvedení Grand Theft Auto 6 v roce 2025, aby měla dostatečně silný hardware v nabídce, když premiéra GTA6 zásadním způsobem pozitivně nakopne celou branži.

Jiní analytici ovšem nepředpokládají zlevnění současného modelu PS5, jako tomu bylo zvykem v minulosti, i kvůli své finanční situaci, z čehož vychází, že by PS5 Pro možná mohla stát více než současné stroje.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments