Skip to main content

Andrej Anastasov v DVTV: Herní časopisy jsou v hajzlu

Je rád, že odešel do jiného oboru.

Vedle výborné bezplatné reklamy na svůj server a vysvětlení změn v erotické branži se Andrej Anastasov při návštěvě internetového pořadu DVTV krátce vyjádřil i ke stavu herní scény u nás (v 11. minutě):

"V herním prostředí to sice nebylo tak divoké jako v erotice, ale hodně nebezpečné bylo, a to se později ukázalo pravdou, obchodně. Byznys s hrama a, nedejbože, s herníma časopisema už tenkrát před těmi spousty lety v mojí byznys hlavě smrděl. Těch pirátských her je tolik, a ten internet přebírá tiskový trh tolik, že to nebude dlouho trvat a bude to všechno špatné. My jsme jedni z těch lidí, kteří si to naštěstí řekli včas. Spousta lidí okolo herního byznysu a prodávání her skončila záhy po nás."

Když moderátor Martin Veselovský, kterého bývalý šéfredaktor Score téměř nepustil ke slovu, což se stává málokdy, namítl, že Score tady pořád existuje, Anastasov ihned vyřkl, že je "v hajzlu". Na konto dnes jen přežívajících herních časopisů jinak prohlásil toto:

"Prodat čtyři, možná pět tisíc kopií měsíčně? Já když jsem byl šéfredaktor, prodávali jsme přes šedesát tisíc, v těch nejlepších měsících, a měli jsme 168 stránek, to bylo periodikum jako kráva."

Anastasov přiznal, že není takový "božan", aby si myslel, že k poklesu došlo jen kvůli jeho odchodu. Jak konstatuje, všechny časáky šly dolu, i na Západě, a pořád jdou dolu (viz Level na pár tisíci kusech měsíčně). Západ je dle něj dobrým zrcadlem toho, co k nám teprve přijde, s čím se dá určitě souhlasit. Celý pořad DVTV sledujte zde.

Read this next