Skip to main content

Apex Legends od tvůrců Titanfall už je ke stažení

Battle Royale s inovacemi coby Free-2-Play.

Říkalo se, že rok 2019 bude pro Respawn Entertainment dost rušný, čímž se myslel Titanfall 3 (ten nakonec nebude) a pak ta Star Wars hra na podzim.

Vůbec se nevědělo o Apex Legends, nové Battle-Royale hře na bázi Free-2-Play, která je hned ode dneška ke stažení z Originu i PlayStation Store a Xbox Store. Oznámení na poslední chvíli přichází kvůli tomu, že tvůrci nechtěli trávit dlouhé měsíce přesvědčováním fanoušků, proč raději nedělají Titanfall 3.

Jedná se o takovou kombinaci Battle Royale a her s hrdiny, protože vaším úkolem je zvítězit s vaším tříčlenným týmem nad 19 dalšími mini-týmy.

Podporuje bitvy až v 60 lidech a žánr chce oživit strategickými prvky, kde prý budou vaše schopnosti klíčové k dosažení vítězství. EA mluví o legendárních bojovnících toužících po slávě a uznání. Dějištěm je okraj regionu Frontier známého z Titanfall (hra se odehrává 30 let po Titanfall 2), přesně v oblasti zvané Outlands, kde borci soutěží v jakési obdobě krvavého sportu. Osm postav, jejichž nabídka se bude postupně rozšiřovat (inspirace stylem Borderlands je zjevná), mají být pestré a zažijete s nimi prý intenzivní taktickou akci.

Watch on YouTube

Provoz hry má být financován z mikrotransakcí a na konci každého zápasu dostanete nějaké kosmetické předměty pro přizpůsobení vaší postavy. Cross-play zatím nyní podporován není, v budoucnu by snad být možný měl (na rozdíl od přenosu postav mezi platformami).

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube

Oficiální obrázky níže:

Read this next