If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Arma Reforger byl druhou nejprodávanější hrou týdne na Steamu

+ fotky ze zákulisí odhalení a traileru.

Mnoho lidí si v uživatelských recenzích na Steamu postesklo, že se vlastně jedná pouze o převlečené placené demo nebo placený test, jaký u jiných her běžně bývá nazván otevřenou betou či alfou (zdarma), tudíž by mohlo jít o nebezpečný precedens pro celou herní branži. A proč vlastně tvůrci vůbec požadují platit nemalou částku za to, aby jim hráči směli poskytnout zpětnou vazbu a pomohli otestovat servery, že by to spíš mělo být naopak (nějaká odměna za výpomoc). Bylo by také férovější, pokud by kupující Reforger za své snahy a vyjádření podpory získali nějakou slevu na budoucí pořízení plnohodnotné Arma 4, za kterou budou muset jednoho dne zaplatit znovu celou (plnou) částku.

Navzdory těmto hlasům však předvoj vojenské simulace velmi zaujal, co se týče hlasování peněženkami hráčů, které je vždy tím nejdůležitějším. Arma Reforger se stal v uplynulém týdnu druhou nejprodávanější hrou na Steamu, hned po upírském V Rising (s půl milionem kusů), a když vynecháme hardwarovou mašinku Steam Deck od Valve:

  1. V Rising
  2. Steam Deck
  3. ARMA Reforger
  4. Elden Ring
  5. V Rising: Founders Pack
  6. Valve Index
  7. The Forest
  8. FIFA 22
  9. Titanfall 2
  10. Old World

Domácí studio Bohemia Interactive o víkendu na svém Facebooku publikovalo několik fotek, které vás vezmou za oponu odhalení hry a příprav debutového traileru:

"Artwork ke hře Arma Reforger jsme tvořili s fotografem Stanislavem Peterou. Posuďte sami, jak se povedl. Vznikla celá řada výstupů. Nejrůznější portréty, fotky i videa. A samozřejmě spousta materiálu z natáčení. Náš audio tým si nahrávání užil na plný pecky. Pomocí nové techniky nahráli nejrůznější zvuky aut, zbraní, ničení a všeho, co si pořádná hra zaslouží. Na fotce vidíš realizaci jasného cíle: Nahraj zvuk destrukce vozidla! echnologie nám umožnují soustředit se na každý pohyb a detail a ten následně přenést do hry. Je tu i momentka z nahrávání hudby pro Reforger trailer. Díky produkci Soundsgate a Smecky Music Studios."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

S.T.A.L.K.E.R. 2

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments