Proč Assassins Creed 3 výjimečně vynechá MP betu?

Zkostnatělé schvalovací procesy výrobců konzolí.

Pro oba dosavadní díly série s multiplayerem (Brotherhood a Revelations) existovala uzavřená multiplayerová beta. U Assassins Creed 3 se ale UbiSoft rozhodl výjimečně betu vynechat. Co ho k tomuto, prý obtížnému rozhodnutí vlastně vedlo?

"Rádi bychom betu uskutečnili každý rok, protože nám pomáhá vyladit finální hru a je i takovou odměnou pro fanoušky. Ale rozjetí bety vyžaduje spoustu času - nejprve musíme mít funkční verzi, poslat ji ke schválení výrobci konzolí, tomu to trvá, a pak betě poskytovat ji podporu," vysvětlil ředitel online části hry z pobočky v UbiSoftu ve francouzském městě Annecy pod Savojskými Alpami.

Jenže problém je podle jeho vyjádření pro GameSpot v tom, že tento čas věnovaný betě pak chybí finální hře. Do té letos vložili tolik věcí, že jim čas na betu už nezbyl. Ale neprotiřečí si trochu, když výše uvedl, že beta pomáhá kvalitě finálního produktu?

Jinými slovy, vývojáři Assassins Creed 3 asi nestíhají a existuje tu riziko, že testování multiplayeru může proběhnout na plné hře, ale odklad si kvůli této vedlejší součástí dovolit nemohou. Na druhou stranu, UbiSoft už jistě nasbíral dost zkušeností s online hraním v minulých dvou dílech, takže zásadní problémy nastat nemusejí.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna