Tvůrci XCOMu vábí na nový velký projekt

Jednotky z něj půjdou dát do Civilizace + termín datadisku.

Na PAX East nemohli chybět ani Firaxis, kteří se vedle sobotního potěšení s konverzí XCOM: Enemy Unknown pro iOS vytasili i s jinými budoucími plány.

Nyní pracují na příštím velkém projektu, o němž prý ještě dlouho nic neuslyšíme. Ale to jim nezabránilo v promítnutí nicneříkajícího teaseru na něj, kde postava ve stínu zdraví velitele a hovoří o pokračování války za vysokých ztrát. V závěru problikne nápis Signal Lost stejným fontem jako u XCOMu, což vede k domnívání se o pokračování, protože pouhé DLC to být nemůže:

Co se týče té konverze loňského Enemy Unknown pro iPhone a iPad, tvůrci ještě nemohou říct, které jejich generace budou podporovány, ale určitě to nebudou jen ty nejnovější. Vývoj těchto verzí začal vloni na podzim a budou mít shodné uživatelské rozhraní co na PC, pouze se přizpůsobí velikosti obrazovky. Ačkoli se mluvilo o plnohodnotné konverzi, celkový počet map, na kterých budete moci hrát, má být o něco menší.

Firaxis také připravují perličku, kterou je možnost hrát za jednotky XCOMu v Civilization 5. Tento trend se poslední dobou rozmáhá, viz třeba smíchání Left 4 Dead 2 s Resident Evil 6 PC. Funguje to zde tak, že 3D vojáci provedou výsadek na mapu ze Skyrangeru, když nahradí standardní parašutisty. A když už hovoříme o té Civilizaci, musíme ještě dodat datum 12. července, kdy v Evropě vyjde druhý, nedávno ohlášený datadisk Brave New World pro pětku. Zpočátku se nevědělo, jestli to smíchání Civ 5 s XCOMem bude DLC nebo easter eggem do původní hry, ale později bylo upřesněno, že se to objeví právě v tomto přídavku.

A jak vypadala raná verze XCOM: Enemy Unknown?

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

Horizon: Forbidden West proklepnuto ratingovou organizací v Austrálii

Takže odklad z února by tím pádem už hrozit neměl.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna