Odhalena FIFA 14

Čistá střela, krytí míče, vyhledávání talentů a fyzika míče.

Navzdory původně naplánovanému embargu na 14:00 vypustili EA Czech informace o novém ročníku fotbalu FIFA překvapivě již v poledne. Hra je zatím ohlášena pouze pro PC, PS3 a X360, kdežto o slíbených verzích pro nextgen konzole jsme se zatím nic nedozvěděli (to prý až za pár měsíců), ani o odnožích pro Wii U, VITA či třeba 3DS. Přesné datum vydání ještě není známo (kromě podzimu), i když si můžete s jistotou vsadit na obvyklý přelom září a října.

Protože nemá smysl chodit kolem horké kaše, dejme slovo povolanějším, tzn. oficiálnímu popisku FIFA 14 přímo od EA, kteří vám objasní klíčové novinky letošního dílu lépe než kdokoli jiný, ačkoli je samozřejmě potřeba vše brát s určitou rezervou jako u kterékoli jiné tiskové zprávy hemžíčící se superlativy:

Globální vyhledávání talentů coby revoluční proměna režimu kariéry - Vyzkoušejte si, jak to chodí ve světě profesionálního skautingu hráčů při hledání špičkových talentů po celém světě. Rozvíjejte a upravujte si vlastní síť skautů podle aktuálních potřeb. Sledujte fotbalisty, abyste mohli najít ty, kteří díky svým vlastnostem vhodně posílí váš tým v přestupových obdobích. Nové centrum skautingu umožní jednoduchou navigaci, méně přechodů na jiné obrazovky a živý proud informací z hlášení skautů.

Čistá střela, aby střela perfektně sedla - Systém střelby ve FIFA 14 doznal určitých úprav. Fotbalisté nyní disponují takovým stupněm inteligence, který jim umožní upravit postavení a úhel těla k tomu, aby vystřelili na branku nejlepším možným způsobem. Zasáhnete-li míč přesně, odměnou vám možná bude skvělý pocit z krásné branky. Hráči však umí nebezpečně vystřelit, i když jsou vyvedeni z rovnováhy, či pod tlakem.

Krytí míče mění hru ve středu pole a diktuje tempo - Při driblování v jakékoli rychlosti se můžete zbavit obránce, či mu zablokovat cestu k míči. Při hře ve středu pole ve snaze diktovat tempo zápasu využijete možnosti pokrytí míče. V soubojích tělo na tělo si můžete vybojovat lepší pozici pro přijetí přihrávky a poté se odpoutat od obránce s cílem dostat se do gólové šance.

Reálná fyzika míče pro jeho autentický let a ovládání - Do míče nyní můžete kopnout techničtěji a razantněji. Díky fyzikálně realističtějšímu chování míče lze lépe stanovit jeho dráhu letu. Hráči tak mohou střílet tvrději z dálky, vysílat přesné rány, kdy míč pomalu stoupá vzhůru nebo ohrožovat brankáře prudce padajícími či rafinovaně zakroucenými pokusy, podobně jako skuteční fotbalisté.

Týmová inteligence pro lepší podporu a spolupráci spoluhráčů - Díky tomu, že hráči přijímají lepší rozhodnutí, mohou těsněji a chytřeji bránit soupeře a lépe odhadovat trasy jejich náběhů. Bránící hráči samostatně vyhodnocují situace, kdy je vhodné poskytnout podporu či pokusit se vybojovat zpět ztracený míč. Útočící hráči mají k dispozici nové způsoby oklamání protivníka a překonávání jeho kompaktnější a inteligentnější obranné hry. Sami se lépe nabízejí ve volných prostorech, nabíhají podél obranné linie a mění rychlost pohybu.

Více detailů společně se dvěma ukázkovými videi (žádný klasický trailer dnes nebude) nových vlastností hry přineseme během odpoledne - více zatím na české homepage, kde jsou k vidění doplňující artworky.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (11)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna