"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Britské obchody už zařadily XBOX ONE do své nabídky. Zavvi odhaduje cenu na 400 liber (13 tisíc korun) a datum na 30. listopadu 2013. GAME UK to vyřešilo jen vybíráním zálohy 20 liber, za což je garantováno dodání v úvodní várce na premiéru.

- Ze spacího režimu se XBOX ONE probudí okamžitě, bez jakéhokoli čekání, takže má být kdykoli připravena na okamžité použití, stejně jako třeba iPad. Stačí, abyste řekli kouzelný příkaz "Xbox On" a konzole nastartuje i dokonce zapne vaši televizi. Na stejném principu má fungovat pauzování downloadů či aktualizací, nebo instantní navrácení se do rozehraných her. Nicméně o spotřebu energií si prý nemáme dělat starosti, neb konzole je navržena nějakým novým způsobem pro "vybalancovanou spotřebu, aby vždy zužitkovala jen tolik energie, kolik v daný moment na určitý úkon zrovna vyžaduje."

- XBOX ONE nebude vůbec fungovat bez připojeného nového (přibaleného) Kinectu, který je prý nedílnou součástí konzole a bude u ní muset být po celou dobu, aby se "všichni vývojáři mohli spolehnout na detekci hlasu, gest či pohybů pro bezprecedentní snadnost používání a interaktivitu".

- Na seznamu přátel budete moci nově mít až 1000 osob, potvrdil Microsoft navýšení oproti stávajícímu limitu na X360.

- Multiplayerové hraní bude i na XBOX ONE nadále zpoplatněné, resp. bude opět vyžadováno mít placený GOLD účet. Vyplynulo to z oficiálních odpovědí na nejčastější otázky, které zmiňují, že na jedno GOLD členství půjde hrát MP jak na X360, tak na XBOX ONE, čili nebudete si muset kupovat druhý účet.

- Jak na konferenci reagovali obchodníci na americké burze hodinu po jejím skončení? Akcie Sony šly nahoru (o 9%), stejně jako Nintenda (o 2%), kdežto akcie Microsoftu kupodivu naopak dolu (o 1%).

1

- Nejvíce na představení XBOX ONE zatím tratila síť obchodů GameStop, jejíž akcie klesly o 5 procent, zřejmě kvůli kauze se zpoplatněnými hrami z druhé ruky či těmi vypůjčenými, ačkoli zástupci GameStopu ujistili, že budou úzce spolupracovat s Microsoftem, aby zákazníci mohli i nadále využívat populární přeprodeje.

- 500 GB harddisk XBOX ONE nepůjde vyměnit ani nahradit (např. o větší kapacitu), ale uživatelé budou mít možnost připojit si nějaké externí úložiště přes USB.

- Oficiální hardwarové specifikace XBOX ONE jsou následující, přesně jak se spekulovalo (8 GB DDR3 RAM, Blu-Ray, osmijádrový procesor, gigabytový ethernetový port, podpora WiFi 802.11n, USB 3.0). Jak šel postupně čas s HW konfigurací Xboxu, X360 až po XBOX ONE, srovnal Game Informer.

2

- UbiSoft v úvodním roce života XBOX ONE na něj uvede celkem 6 her (včetně Assassins Creed 4 a Watch_Dogs, o dalších se dozvíme na E3).

- EA se v reakci na oznámení nechali slyšet, že letošní díl Need for Speed (první obrazová upoutávka) bude existovat rovněž ve verzi pro next-gen, ale více o něm až 10. června před E3, kde mají být poprvé přiblíženy i ty Star Wars hry - Disney prý za nimi sami přišli, zda jim nechtějí pomoci zachránit Star Wars hry naživu.

- Dalšími oficiálně potvrzenými hrami pro XBOX ONE nad rámec těch z konference jsou Thief, Destiny, Battlefield 4 a pravděpodobně i Zaklínač 3, The Evil Within a Wolfenstein. Exkluzivity výhradně na XBOX ONE prozatím známe pouze dvě: Forza Motorsport 5 a Quantum Break, celkem jich má být v úvodním roce konzole patnáct, většina, čili minimálně 8 her z toho nové značky.

- Na E3 by dle příslibu Microsoftu pro XBOX ONE měla být oživena některá "historická série" od studia Rare. V úvahu připadají Banjo-Kazooie, Perfect Dark a Killer Instinct, z nichž ta poslední (bojovka) je nejpravděpodobnější, neboť vloni byla obnovena její registrace.

- Budou nějak takhle vypadat krabičky verzí her pro XBOX ONE? No, spíš se to jeví jako narychlo spíchnutý fanouškovský návrh, ale daleko od reality to nejspíš nebude...

3

- Manažer Xbox Live pro Game Informer potvrdil dřívější spekulace Polygonu ohledně nového přístupu k achivementům na XBOX ONE. Už nebudou zabudované v klientovi (ve hrách) jako dosud, nýbrž tvůrci je do her budou moci přidávat průběžně i po vydání, například pravidelně každý týden, měsíc nebo čtvrtrok. Cílem je, ať mají hráči nový důvod pro vrácení se ke hře i po vydání (podobně jako s DLC). Dosud to fungovalo tak, že mnozí hráči dosáhli všech achievementů v X360 hře pár týdnů po vydání a pak už se k ní nemuseli vrátit, což se teď změní. Zajímavě zní i nová možnost provázání achievementů na XBOX ONE napříč celými herními sériemi, takže např. může existovat nějaký související s vašimi výkony ve všech dílech Assassins Creed. Stávající dosažené achievementy z X360 bude možné přenést na XBOX ONE.

- Technologie CryEngine 3 i PhysX/Apex jsou prý připraveny na využití v XBOX ONE a jejich tvůrci se prý nemohou dočkat, až herní vývojáři implementují do her věrnější lidská těla, oblečení, partiklové systémy či tekutiny.

- Autoři nezávislých her jsou z konference poněkud zklamáni, sice zahlédli některá jména z indie scény v zahrajovacím videu, ale vadí jim, že se XBOX ONE odklání od důrazu pouze na hraní a zatím jim konzole nenabídla nové možnosti uplatnění.

- A jedna vtipná perlička: Nikdo z Microsoftu si neuvědomil, že některé hlasové příkazy vyřčené prezentujícím na pódiu během konference pro ovládání funkcí XBOX ONE dokáže rozpoznat i "starý" Kinect, který mají lidé připojen k současnému X360. A tak se stalo, že některým divákům, kteří vše sledovali živě na X360 přes přenos Xbox Live, těmito příkazy Microsoft z Redmondu na dálku nechtěně zapauzoval přehrávač nebo zavřel celý stream :)

- Ve velkém článku XBOX ONE v kostce jste to mohli ve změti informací lehce přehlédnout, takže ještě jednou zde: prosazované televizní služby konzole budou v době uvedení (koncem letošního roku) k dispozici pouze v USA, jinde ve světě až později. Jestli se někdy dostanou i do ČR, není známo, ale není to moc pravděpodobné.

- Na závěr největšího českého pokrytí xboxového večera pro jistotu připomínáme, že zde nad naším LIVEBLOGem máte už od 21:00 možnost si opětovně přehrát celou hodinovou konferenci z oficiálního, plně funkčního záznamu, pokud jste ji předtím prošvihli. Tak a teď už konečně, po maratónu trvajícím nonstop od 15:00 do 03:00... Dobrou noc! :)

O autorovi

- komentáře (12)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

Čeština pro Days Gone jistá, trailer o divočině

+ dárky za předobjednávku, dvě speciální edice.

VideoSvět RX v pohybu z DiRT Rally 2.0

+ více obsahu, než se předpokládalo.

Škorpion a fotky pozvánky na Mortal Kombat 11

Představení už v pátek, Switch verze prý odložena na květen.

Poslední

Čeština pro Days Gone jistá, trailer o divočině

+ dárky za předobjednávku, dvě speciální edice.

VideoSvět RX v pohybu z DiRT Rally 2.0

+ více obsahu, než se předpokládalo.

Škorpion a fotky pozvánky na Mortal Kombat 11

Představení už v pátek, Switch verze prý odložena na květen.

Reklama