GTA 5 bylo vloni žádanější než bondovka Skyfall

Série FIFA a Assassins Creed kupuje každý rok stejný počet Britů.

Jak je jeho dobrým zvykem, kterým se bohužel česká pobočka GfK neinspiruje, auditor britského trhu zveřejnil žebříček nejprodávanějších produktů napříč celým zábavním průmyslem za loňský rok a to včetně celkového počtu kusů. Poskytuje více než pádný argument všem těm, kteří snad někdy pochybovali o srovnání filmů s hrami.

TOP 20 za 2013 ve Velké Británii dominuje Grand Theft Auto 5, které jen v jediné zemi dokázalo prodat 3,6 milionu kusů. Bondovka Skyfall po uvedení na Blu-Ray a DVD oslovila téměř 3 miliony lidí. FIFA 14 zase vyhrála nad prvním Hobbitem, ačkoli i zde jsou čísla mírně zavádějící kvůli nezapočítání digitální distribuce a návštěvníků kina. Viz celá tabulka z MCV:

1

Za pozornost stojí ještě srovnání meziročných výsledků: letošní Call of Duty: Ghosts i se započítáním nextgen verzí zaujalo za necelé dva měsíce pobytu na trhu 2 miliony lidí a je v hitparádě až páté, přitom minulý díl Black Ops 2 byl v roce 2012 jedničkou s o 700 tisíci kusy na kontě více.

Stále stejný počet zákazníků kupuje fotbal od EA Sports: vloni 2,656 milionu lidí, o rok předtím FIFA 13 prakticky totožných 2,601 milionu, i když předtím u FIFA 12 to bylo "jen" 2,1 milionu.

To samé platí pro sérii Assassins Creed, jejíž čtvrtý díl Black Flag za celý rok nasbíral 776 tisíc kusů, zatímco trojka 886 tisíc kusů a předešlý díl Revelations 732 tisíc. Výraznější propad u Britů zažil Battlefield 4 s 838 tisíci, kdežto o dva roky dříve byl Battlefield 3 na skoro 1,2 milionech kusů.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Vyřezaná mapa Grand Theft Auto 5 do dřeva

Když se nudíte v karanténě...

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

SnowRunner dostane novou mapu a mise

+ vícero pozic, funkční zrcátka a další vylepšení.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna