If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

JRC: Léto je období slev, a tak i vypadá žebříček nejprodávanějších her

Červenec byl ve znamení klasik.

Nejprodávanější hrou v červenci se stala oblíbená hra FIFA 23. „FIFA 23 zažívá poslední měsíce úspěchu, než ji nahradí nejnovější fotbalový počin od EA, EA Football Club 24,“ popisuje za JRC a Smarty.cz Petr Kratochvíl.

Na druhém místě se objevila novinka letošního roku – Hogwarts Legacy. „Stříbrnou medaili hra Hoghwarts Legacy získala nejen díky své kvalitě a tematickému zasazení do kouzelného světa Harryho Pottera. Prodeje podpořila také cenová akce, kterou jsme v JRC na titul připravili,“ doplňuje Petr Kratochvíl.

Bronzovou příčku obsadilo oblíbené GTA V, které si drží své jisté místo v top 10 nejoblíbenějších her u českých hráčů. „Je to s podivem, že hra stará deset let se stále objevuje na předních příčkách žebříčků“.

Bramborovou medaili si odnáší Minecraft, zejména verze pro Nintendo Switch byla během července velmi oblíbená. Následuje další sportovní hra od EA a to NHL 23 a do žebříčku se po velmi dlouhém čase navrátil Zaklínač, což může někdo přisoudit k nově vydané sérii na Netflixu. Zaklínače mohli hráči získat ve speciální slevové akci, kterou si JRC a Smarty.cz připravily na začátek letních prázdnin.

Na dalších pozicích se objevují dvě novinky letošního roku, Dead Island 2, který se také objevil ve slevě, a také Diablo IV, kde doznívá červnový release. Díky akci se v žebříčku objevuje i exkluzivka pro PlayStation God of War Ragnarök a celou věc uzavírá další titul od Rockstar Games – Red Dead Redemption 2.

PlayStation 5 si hráči vybírají hned v několika variantách, ať už jako samostatnou konzoli, výhodný bundle s ovladačem navíc nebo v bundlu se hrou God of War Ragnarök. Na konci července se objevila v nabídce i limitovaná edice PlayStation 5 s motivem symbionta z Marvel’s Spider-Man 2. „U toho by hráči neměli čekat, máme jich pouze omezený počet kusů a jakmile se vyprodají, tak už nebudou v nabídce,“ upozornil Petr Kratochvíl.

Druhou příčku obsadila nejnovější verze Nintendo Switch – Nintendo Switch OLED. „Nintendo získává stále více na popularitě a snaží se PlayStationu šlapat na paty, což nám dělá radost, protože i mezi námi je spousta Nintendo hráčů,“ podělil se Petr Kratochvíl.

Na bedně pak je i Xbox Series X, který se dá pořídit v bundlu s Diablem IV nebo s Forzou Horizon 5. Následuje klasická starší verze Nintenda Switch a žebříček uzavírá nováček mezi konzolemi – Asus ROG! Tento handheld vzbudil mnoho pozornosti už při svém vydání.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments