Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Březnový žebříček prodejů Xzone: Samurajové a draci sami ve tmě

Vcelku poklidný měsíc?

>Vcelku poklidný březen narušil jen jeden výjimečný týden, ve který vyšly hned tři velké herní novinky. Jak se tato trojice seřadila na stupních vítězů? V žebříčku nejprodávanějších sběratelských předmětů se dle očekávání na první pozici drží nová stálice.

V pátek 22. března nastal lítý souboj draků se samuraji. Ze střetu nakonec vyšla vítězně Dragon’s Dogma 2, za což vděčí primárně multiplatformnímu vydání. Capcom zde na poslední chvíli nezapomněl na fyzickou PC verzi, a ta obratem zamávala s prodeji. Na hře jsme si vyzkoušeli také jednu naši novinku – originální dřevěnou krabičku jako dárek, které říkáme „woodbook“. Výborná PlayStation 5 exkluzivita Rise of the Ronin se tedy musela smířit s druhým místem, ale i to je fantastické umístění. Třetí v pořadí, Alone in the Dark, šel totiž do boje s dvojicí platforem a ještě příjemně nízkou cenou oproti ostatním novinkám. Z dalších březnových titulů se do první pětky dostal port českého hitu Kingdom Come: Deliverance, jehož Switch verze poprvé přinesla fanouškovský český dabing na konzole. Oblíbená je u nás i série MudRunner, jejíž pokračování Expeditions zaujalo překvapivě vysoký počet fanoušků bláta.

Nejprodávanějším herním konzolím stabilně vládne PlayStation 5 a v letošním roce nečekáme, že by tomu mělo být jinak.

Minulý měsíc jsme se zde chvástali, že tentokrát už u knihy magazínu LEVEL 50 let videoher nedojde k výpadku v prodejích. Nakonec je ale zájem o knihu stále tak velký, že dotisk se stihl vyprodat dříve, než k nám stačil dorazit druhý dotisk. V prvním týdnu dubna už ale kniha bude opět skladem. Velkou radost nám udělala také figurka Clickera, která se díky svému věrně nechutnému zpracování těší u fanoušků The Last of Us obrovské oblibě. Do první pětky se probojovali i naši originální Píseční červi, skvělá pochutina z Arrakisu pro odvážné filmové gurmány.

„Když nám přišla nabídka na vinyl Gymplu, trochu nás to překvapilo a ani jsme do toho nechtěli jít. Vorlův film i jeho hudba má ale stále natolik kultovní status, že jsme nakonec počet kusů museli dvakrát navyšovat,“ říká Jakub Jandik z obchodního oddělení Xzone. Hlášky z Gymplu i ikonická hudba Indy & Wiche prostě pořád žijí. Velká poptávka se strhla také po elpíčku s hudbou z anime seriálu Cyberpunk: Edgerunners. V dubnu se pak můžete těšit na oznámení jednoho pěkného vinylu s hudbou legendární české adventury.

Read this next