Analytik: Grand Theft Auto 5 pro Xbox One a PS4 by moc lidí nechtělo

Michael Pachter říká, že kdo hru chtěl, už ji hrál.

Zahráli byste si Grand Theft Auto 5, pokud by titul Rockstar vydal také na konzole Xbox One a PlayStation 4? Herní analytik Michael Pachter nevěří, že by takové vydání bylo úspěšné.

Podle jeho zprávy komentující setkání s investory Take-Two nelze od případné next-gen verze GTA 5 očekávat žádné velké výsledky, protože ti, kdo si hru chtěli pořídit, ji už hráli a rozhodně nečekají, zda možná někdy vyjde na nové konzole.

A ti, kteří by si ji koupili dvakrát, jenom aby si ji měli možnost zahrát v lepší grafice, těch bude minimální množství.

Nevěří ani, že by Take-Two nějak výrazněji vydělávalo GTA Online. "Jsme pesimističtí vůči tomu, že by se GTA Online výrazněji podepsalo na výdělcích Take-Two v dalším finančním období. Podle zveřejněných finančních výsledků vydělalo GTA Online zhruba 27 milionů dolarů za finanční období." Není to málo, ale rozhodně to není nijak moc.

Aby GTA Online vydělávalo více peněz, muselo by se proměnit ve free-to-play titul, aby k němu měli přístup i jiní hráči, než majitelé kopie GTA 5, říká Michael Pachter.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (27)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna