Opravář jedničky se rozhodl vyšperkovat i Dark Souls 2 PC

Opět to Japoncům natřel.

Přestože nemůže být sporu o tom, že dnes vycházející PC verze Dark Souls 2 je po technické stránce mnohem pokročilejší než předchůce, za což japonské studio From Software zaslouží pochvalu, vždy může být ještě o něco líp.

Něco takového si asi řekl Peter "Durante" Thoman, který v roce 2012 opravil populárním modem DSfix tehdy dost zprasenou PC konverzi prvního dílu, a nedalo mu to, aby se nekouknul na pokračování. Díky PC Gameru, který mu poskytl novinářskou kopii v předstihu, měl dostatek času na to, aby stihl vytvořit a vypustit neoficiální modifikaci s názvem GeDoSaTo.

Ta v rané alfě 0.1 zařídí vyšší vizální kvalitu PC verze Dark Souls 2 zejména přidáním downsamplingu. Čili grafika je při tomto řešení renderována v mnohem vyšším rozlišení a pak dodatečně zpracována procesorem počítače, čímž se prý docílí čistšího obrazu bez zubatých hran jako v originálu.

Vedle toho tento nástroj přináší bohatší nastavení efektů, upravitelné textury, napravuje původní chyby ambient occlusion a další záležitosti, kterým by asi rozuměli jen technicky zdatní čtenáři. Samozřejmě jako vždy platí, že vše používáte na vlastní riziko.

Pokud byste chtěli tohoto šikovného programátorského nadšence podpořit, můžete mu na jeho stránce poděkovat nějakou tou korunou, protože výhledově slibuje, že by modifikace snad mohla na podobném principu začít fungovat i na jiné PC hry.

Více o Dark Souls 2 v kompletním zpravodajství EG.

1

Reklama

Související obsah

Čeština pro Days Gone jistá, trailer o divočině

+ dárky za předobjednávku, dvě speciální edice.

V Days Gone budou nějaké drogy

Věkové doporučení od ESRB.

Borderlands 3 oficiálně, analýza traileru

+ další oznámení k minulým dílům a skrytý termín?

Také na webu...

- komentáře (16)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna