Ze Cities Skylines se stal letecký simulátor

Vážně.

Kéž by šlo nějak změřit, kolik hráčů přiměje každý takový mod k pořízení hry, která se tak stává mnohem trvanlivější...

Uživatel Steamu s přezdívkou Ulysius se rozhodl, že z městské strategie Cities Skylines (recenze) udělá letecký simulátor. Nazval ho Flight Cimulator v narážce na hru od Microsoftu.

Dovoluje vám nasednout do letadla a proletět se ve 3D prostředí nad městem, které jste si před chvílí vlastníma rukama postavili. Na papíře to zní naprosto báječně a ono to i funguje v praxi, navíc to může posloužit i jako inspirace pro budoucí míchání žánrů.

1

Jelikož je úprava hry zatím v plenkách, nečekejte od toho propracovanost reálných leteckých simulátorů, v nichž ovšem města nebývají tak detailní jako zde. Autor zejména plánuje přidat kolize, ač se nedá předpokládat, že by se daly přímo ničit budovy, protože s tím jejich tvůrci dopředu nemuseli počítat a bylo by to pracné.

Že podobné mody zvyšují popularitu a životnost her, je prokázáno dávno, typicky u Arma. Avšak nebývá zvykem, aby se tak rychle po vydání zrodilo něco, co úplně mění původní žánr, byť létání nad městem není zase takový rozdíl oproti procházení se po něm v pohledu z vlastních očí.

Dokládá to, že v Paradoxu a Collosal Order navrhli kvalitní editační nástroje i strukturu samotné hry, pokud je něco takového možné vyrobit člověkem zvenčí pouhé dva týdny po premiéře.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna