Jaké dělo potřebujete pro hraní GTA 5 PC ve 4K?

Rockstar uvedl nezbytnou sestavu.

Chcete hrát Grand Theft Auto 5 v takové kvalitě, jakou jste ráno obdivovali na posledních screenshotech? Pak musíte sáhnout do peněženky docela hluboko.

"Aby vám hra běžela ve 4K rozlišení a 30 snímcích za vteřinu, potřebujete minimálně grafickou kartu AMD HD 7870 nebo Nvidia GTX 760 s 2GB VRAM. A pro chod v 60fps ve 4K to chce high-endovou sestavu se SLI nebo Crossfire," odhalil dnes Rockstar, že propojení dvou grafických karet bude pro fajnšmekry, jako Andrej Anastasov, nutností.

Pro PC Gamer také potvrdil, že v lednu zveřejněná doporučená HW konfigurace je vhodná k tomu, aby GTA 5 PC jelo v rozlišení 1080p a 60fps, v němž asi bude hrát drtivá většina lidí. Jak hra bude fungovat na té minimální uváděné sestavě, to bohužel Rockstar neprozradil a zjistíme to až příští úterý.

Optimální cesta k rozběhnutí hry a jejímu plnému vychutnání (koupit na Alza.cz) prý bude záležet na individuálních preferencích toho kterého hráče. Zřejmě se tím, jestli upřednostňujete hezčí podívanou nebo plynulý chod, za nějž může každý považovat něco trochu jiného (viz včerejší článek o specifikách PC verze). To je prý lekce, kterou se vývojáři naučili z vydání GTA 4 na PC i z Max Payne 3, že hráči chtějí svobodu v nastavení všech efektů atd.

GTA 5 na PC zabírá 7 DVD disků, ale jak dnes vyšlo najevo, žonglování s nimi v mechanice nebude povinné. Majitelé krabicovky si totiž mohou volitelně stáhnout hru z internetu ze služby Social Club od Rockstaru (ne ze Steamu), bude-li to pro ně takto rychlejší či pohodlnější. Taková možnost volby je určitě pozitivem.

Podívejte se také na fotky krabic a nedávný PC trailer.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (41)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna