Ghost Recon Wildlands má blízko Far Cry

Vojenská pecka v rozlehlé Bolívii.

Prolínání různých značek od UbiSoftu nabývá nových rozměrů s čerstvě oznámenou hrou Ghost Recon Wildlands. Ačkoli vypadá jako další díl Far Cry s technologií The Crew (viz zpracování mapy a hráčů coby malých teček na ní), bude to prý první vojenská střílečka umístěná do masivního otevřeného světa. Rozdíl oproti předešlému dílu Future Soldier s lineárními misemi od stejných tvůrců z pařížského studia, kteří na projektu potají dělají už tři roky. Můžete hrát buď ve čtyřech kooperativně nebo naopak zcela osamoceně (asi s AI parťáky?).

Dějištěm je rozsáhlá venkovní krajina inspirovaná Bolívií za pár let odteď. Tato jihoamerická země se stala největším producentem kokainu na světě a drogový kartel Santa Blanca ji přeměnil v narkomanský ráj, což vedlo k naprostému bezpráví a propuknutí násilností. Na místo jsou proto vysláni Ghosts, elitní jednotka US Special Forces, aby za nepřátelskou linií po výsadku ze vzduchu (Just Cause?) navrátili pořádek, resp. destabilizovali vztahy mezi kartelem a zkorumpovanou vládou. To signalizuje nový směr spíš guerillového váleční namísto pevného držení se tradiční vojenské taktiky dříve v sérii Ghost Recon.

111

UbiSoft tvrdí, že to bude jeho dosud nejrozsáhlejší otevřený svět, se stovkami vesnic, známými turistickými cíly (Silnice smrti či vyschlá slaná jezera) a legendami. Abyste ve zdejších pouštích, horách či deštných pralesích přežili, musíte učinit obtížná, avšak prý zásadní rozhodnutí: sabotáže, vyslýchání, únosy, vraždy... To mají být jen některé z možností k dosažení vašich cílů. Máte mít totální svobodu nejen v pořadí plnění misí, ale i v manipulaci a ovlivňování prostředí okolo vás, které bude na vaše činy velice nepředvídatelně reagovat - prý pokaždé odlišně a nová hrozba či příležitost může vyvstat z kterékoli situace. K dispozici budete mít samozřejmě celou škálu ovladatelných dopravních prostředků.

Ghost Recon Wildlands vyjde pro PC, PS4 a X1 (termín není znám) - níže první obrázky, více na homepage:

Reklama

Související obsah

Čeština pro Days Gone jistá, trailer o divočině

+ dárky za předobjednávku, dvě speciální edice.

V Days Gone budou nějaké drogy

Věkové doporučení od ESRB.

Borderlands 3 oficiálně, analýza traileru

+ další oznámení k minulým dílům a skrytý termín?

Také na webu...

- komentáře (12)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna