Fallout 4 se v Čechách prodává výborně, docházejí kusy

Prodává se v angličtině lépe, než třetí díl v češtině.

Hodně se říká, že když je nějaká hra česky lokalizovaná, hodně jí to pomáhá v prodejích. O to větší zajímavostí je, že se v Čechách prodává Fallout 4 (koupit na Alza.cz) lépe, než se prodával Fallout 3 nebo New Vegas. Čtyřka přitom nemá lokalizaci, zatímco trojka ji měla.

"Fallout 4 je pro nás opravdu velké překvapení," řekl nám Chalid Himmat z Cenegy, která u nás hru prodává. "Prodává se mnohem lépe, než všichni očekávali. Někteří prodejci už nemají ani kus na PC. Prodává se bez češtiny lépe, než se prodávaly předchozí díly s češtinou. Kdyby tedy vydavatel umožnil lokalizaci, šlo by už nyní prodejně o úspěšnější titul, než jakým byl Zaklínač 3."

Po zahájení prodeje došlo také k mírnému zdražení PC krabicové verze Fallout 4 na doporučenou cenu 1199 Kč, zatímco předobjednávky byly za 1099 Kč. Ale pořád se u nás hra prodává bezkonkurenčně nejlevněji v okolí.

"Pořád jde o nejnižší doporučenou maloobchodní cenu na trhu," říká Chalid Himmat. "Dokonce i na Steamu je cena za 59,99 euro." Je to dáno také tím, že Cenega drží ceny PC her nečekaně nízko, i když konkurence je zvyšovala. Ceny her od EA se na českém trhu pohybují okolo 1399 Kč, ceny Ubisoft her zase 1499 Kč.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (27)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna