Skip to main content

Fallout 5 znovu potvrzen, ale ne dříve než ve 2030

Bethesda se vyjádřila.

Pravda, není to nějaká extra žhavá novinka, protože to samé víme už od loňského listopadu či z dřívějších slibů, že to bude čistě singleplayerovka.

Ředitel Bethesda Game Studios, Todd Howard, rozdával během ne-E3 období na všechny strany rozhovory nejen o Starfield, ale také o jejich dalších záměrech.

"Ano, The Elder Scrolls 6 je nyní v pre-produkci, a jak víte, potom uděláme Fallout 5. Takže náš seznam úkolů je docela zaplněný na hodně dlouho".

Nicméně dodal, že někdy v mezidobí by si občas mohli střihnout nějaké další, vedlejší projekty. Zda tím myslel ten spekulovaný Fallout: New Vegas 2, to už nevíme.

Z celého tohoto vyjádření je klíčové odnést si, že stále platí, že Fallout 5 prostě nebudou chtít svěřit někomu jinému, ani přes případný nátlak Microsoftu. Takže když Starfield dělají asi sedm let, ještě není zdaleka hotov, a teprve poté se osazenstvo studia (stovky lidí) přesune na TESO6, vychází z toho jednoduchou matematikou, že Fallout 5 nebude venku dříve než v roce 2030, tudíž bude až pro nějakou další generaci konzolí.

Read this next