Quantic Dream zastavili fanouškovský převod Beyond na PC

Domluvili se po dobrém.

Interaktivní film o Jodie Holmesové obdařené speciálními schopnostmi a jejím duchovi Aidenovi patří mezi těch nemnoho her z úplného závěru minulé generace konzolí, které nedostaly převod na jiné platformy. Od dubna se sice spekuluje o portu Beyond: Two Souls na PS4 v Directors Cut edici, ale ten nebyl dosud oznámen.

Fanoušci této výjimečné akční adventury z PlayStation 3 (recenze), nástupce Heavy Rain, se proto rozhodli vzít vše do svých rukou. Pustili se na jaře do rozsáhlého projektu, který měl hru přinést na PC. Něco takového se u nejvýznamnějších first-party exkluzivit od Sony ještě nikdy nestalo, na rozdíl od situace na Xboxu, kde se moc exkluzivit neohřeje.

Na jejich stránce si nelze nevšimnout, v jak velkém stylu vše pojali, co vše už měli hotovo a jak probíhalo rozlousknutí zdrojového kódu pro jednotlivé části Beyond, i za pomoci neoficiálních utilit pro rozpakování archivu a jiného reverzního inženýrství, které je samozřejmě protiprávní.

1
2
4

Jak se však dalo předpokládat, konverze na PC neunikla pozornosti francouzského studia Quantic Dream, jehož šéf nyní autorům napsal. Je sympatické, že bez nějakého vyhrožování či ultimát je normálně v přátelském duchu požádal, aby práce zastavili, ačkoli jinak řekl, že vývojáře bavilo vše sledovat.

Ozval se separátně i technický ředitel studia, který nyní diskutuje o možnosti zapojení fanoušků do nějaké výpomoci. Ti se tedy nechtějí stavět na zadní a projekt převodu oficiálně ukončili, protože prý s Quantic Dream chtějí mít dobré vztahy.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Alza už u PlayStation 5 píše únor 2021. Jaký klíč uplatní Xzone?

Pozor na strhnutí peněz předem + zvěsti o krácení alokace.

Stížnosti na chaotické zahájení předobjednávek PS5 ze světa

+ prý bude k dispozici méně levnějších digitálních modelů.

Mass Effect Trilogy Remastered nalezeno na portugalském obchodu

S říjnovým termínem, ale logo bylo jen z X360 verze.

Videosrovnání Demons Souls na PS3 a PS5

+ čeho si všímat nového?

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna