Zesilují signály o singleplayerovém DLC pro Grand Theft Auto 5

Důkazy hovoří jasně.

PC verze Grand Theft Auto 5 se stala nejprodávanější novou hrou roku na Steamu i nejvýše hodnocenou hrou dle Metacritic. Navzdory ročnímu stáří se pořád v kamenných obchodech hodně prodávají i PS4/X1 verze (Alza.cz), takže by rozhodně dávalo smysl přinést nějaké pořádné rozšíření příběhu - byť Take 2 stále popírají, že by ho kdy plánovali či oznamovali.

Jeden fanoušek však tento týden našel na testovacím serveru Rockstaru, odkud se stahují data pro patche, záhadný soubor pojmenovaný "sp_dlc_2937".

1

Navíc vypátral, že vývojáři připravují něco, co nazvali "DLC Management System", přes který se patrně budou spravovat budoucí přídavky. Doprovodné XML soubory říkají, co každé DLC obsahuje, zda je placené či pro daného uživatele aktivované.

Když vše nahrál do stávající hry, dostalo se mu hlášky "Installed Story Mode DLC cannot be loaded" s výzvou, aby ověřil aktivaci. Dle toho soudí, že rozšíření příběhu GTA 5 bude určitě placené, což asi nikoho nepřekvapí.

2

Zajímavé také je, že pokud hru zapauzoval, spatřil předělané rozhraní s novou položkou pro DLC, přes kterou se dostal do sekce DLC Managment, s podobnou funkčností jako u výstupů z Rockstar Editoru a s propojením se službou Social Club.

3

Dotyčný se domnívá, že Rockstar musí tento nový systém připravovat pro příběhové DLC, protože updaty a přídavky do GTA Online se stahují jiným způsobem a jsou pro všechny hráče povinné. Oproti tomu u singleplayerových rozšíření si zde hráč bude moci vybrat, zda je chce nebo ne.

4

Jedním z dalších nabízených vysvětlení pro nový DLC Managment by bylo, že tvůrci GTA 5 možná chtějí "zlegalizovat" neoficiální modifikace a přídavky, aby z nich také něco měli (podíl z tržeb) a aby se uživatelům snáze instalovaly, třeba něco jako Steam Workshop? Takový přístup nám ale k Rockstaru moc nesedí, spíš věříme scénáři, že se vše děje kvůli plnohodnotnému prodloužení singlu v GTA 5, k němuž by snad mohlo dojít někdy během 2016.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Alan Wake: American Nightmare a Observer zdarma

+ The Division 2 bezplatně s celou kampaní.

Desetiprocentní sleva na Football Manager 2020

Ve vybraných českých obchodech.

Dodatečné postavy do Gears 5

K zakoupení či získání hraním.

- komentáře (13)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna