Načítání v Hitmanovi trvá 90 vteřin

+ odklad na 2017, změny od bety.

S tím samým problémem se potýkal už minulý díl Absolution a v zítra vycházejícím rebootu série Hitman (Alza.cz) se opakuje. Připravte se na čekání přes 90 vteřin, než se ze standardního harddisku u PS4 a X1 načte pařížská mise. Pozitivem je, že když vás zabijí, loading pro repete trvá podstatně kratší dobu. Divná prodleva provází i snahu o vyvolání menu uprostřed hraní.

Zjistili to kolegové z Digital Foundry, kteří proklepli finální verzi. Oproti betě došlo k zvýšení plynulosti jejího chodu, takže na PS4 v 1080p běží přes 30 fps po většinu času (i X1 verze zvládne 1080p). Jen občas, v rušných oblastech mapy, klesne snímkování pod tuto hranici. V průměru však framerate vzrostl oproti betě o 10-15 fps, což svědčí o dobré práci s optimalizací. Fajn je také možnost volitelně zamknout fps na 30, což pomáhá celkév stabilitě běhu hry.

Square Enix mezitím oznámili překvapivý odklad krabicové kompilace všech letošních sedmi epizod z Vánoc na leden 2017. Je to prkotina, řeknete si možná, měsíc nikoho nezabije. Nám připadá, že to spíš má působit psychologicky na hráče, ať si řeknou "koupím si to nyní digitálně", než aby vyčkávali na kompletní verzi s veškerým obsahem. Zítra vyjde jen speciální krabicová edice za necelé čtyři tisíce s nárokem na budoucí epizody.

Tu příští, která vyjde v dubnu, přibližuje dnešní oficiální video. Jak známo, zavítáte v ní do italského pobřežního města Sapienza, kde se budete prodírat davy dovolenkářů podél obchůdků na promenádě. V tomto prostředí najdete i kopec, kostel, panství a dokonce katakomby. Vaším cílem se stane Silvio Caruso, vědec zabývající se biologickými zbraněmi, který tam někde má tajnou laboratoř, kde musíte zničit smrtící virus, ale nejprve je potřeba do ní zajistit vstup.

Vydavatel jinak už začal chystat také druhou řadu Hitmana na příští rok.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna