Turecká reportérka považovala GTA cheaty za šifry k převratu

Vtipné.

To, co se teď děje v Turecku, není ani trochu potěšující a může to mít nepříjemné následky (viz třeba tento blog), ale souvisí s tím jedna nová aférka týkající se her, která je naopak dost vtipná.

Reportérka turecké televize ATV ve svém vstupu stojí před pytli se zabavenými osobními věcmi a zcela vážně mluví o "velmi zajímavém nálezu" patrně v domech členů FETO (Fethullah Terrorist Organization), jak povstalce nazývá vláda a turecký prezident Erdogan:

"Jak můžete vidět, v zápisníku měli tajné kódy, kterým říkají cheaty, pro zdraví a zbraně, brnění, helikoptéry, motorky, stav počasí a výzbroj, které jimi mohly být použity při pokusu o převrat," svědomitě hlásí před kamerou. Jeden muž u pytlů pak ještě dodává, že je za to Erdogan smaže ze země, pokud mu to Alláh dovolí.

Jak vám asi z reportáže a jednotlivých kódů docvaklo, ve skutečnosti se jednalo o cheaty pro hraní starší pecky Grand Theft Auto 4 (Alza.cz).

1

ATV není přímo státní televizí v Turecku, ale je provládní. Ano, tahle země chce vstoupit do Evropské unie... A ne, není to nějaká skrytá kamera či pokus o srandu, nýbrž něco, co opravdu odvysílala tamní TV. Komu to připomíná legendární objev Novy, že voda v mrazu zmrzne?

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Alan Wake: American Nightmare a Observer zdarma

+ The Division 2 bezplatně s celou kampaní.

Desetiprocentní sleva na Football Manager 2020

Ve vybraných českých obchodech.

Dodatečné postavy do Gears 5

K zakoupení či získání hraním.

- komentáře (10)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna