Potvrzeno, GTA 5 nejprodávanější hrou všech dob

Oficiálně od NPD.

Můžete namítnout, že je titulek lehce zavádějící, když auditor trhu NPD působí jen na severoamerickém trhu (ale v Evropě to je dle Gfk podobné) a když neměří digitálky (na kolika milionech může být třeba takový Minecraft?).

Každopádně dnes pro sesterský USGamer oficiálně potvrdil, že Grand Theft Auto 5 (Alza.cz) je dle jeho údajů skutečně nejprodávanější hrou všech dob (minule se v souvislosti se 75 miliony kusů mluvilo až o čtvrté nej hře historie).

"Je na trhu už dlouhých 49 měsíců a z toho se ve 41 týdnech objevilo v TOP 10 hitparádě, což je 16 krát více než kterýkoli jiný samostatný titul v námi sledované historii," uvedl Mat Piscatella z NPD.

Vedle toho je GTA 5 celkově nejúspěšnější hrou všech dob a to v obou ukazatelích - jak v objemu tržeb, tak v počtu kusů napříč PC, konzolemi i handheldy (součet krabicovek i digitálek).

NPD tato data zveřejnila souběžně se srpnovou analýzou dosavadních prodejů za 2017. Děje se tak v době, kdy uplynuly přesně čtyři roky od vydání původní verze pro PS3 a X360.

Že je GTA 5 fenoménem, potvrzují i jiné věci, například jeho nedávné mírné zdražení (!) na našem trhu či dlouhé držení původní prodejní ceny, bez nutnosti jakýchkoli slev, protože hra se prý stále prodává jako rohlíky.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna