Je to pár měsíců, co přímo Sony řekla, že se PlayStation 4 blíží konci svého životního cyklu. Všichni se tak logicky začínají ptát, kdy se objeví následník, jak bude vypadat a co by mohl asi tak umět.

Přestože Sony zatím nic z toho neprozradila ani nenaznačila, nezabránilo to francouzskému produktovému designérovi, aby vytvořil neoficiální nástřel, jak by eventuální PlayStation 5 mohla v roce 2020 či později zhruba vypadat.

Joseph Dumary, který z Paříže spolupracuje s velkými světovými agenturami a je viceprezidentem designové agentury, která vytváří právě tyto koncepty na zakázku, si představuje možnou PS5 nějak takto:

S retrofuturistickým vzhledem, který čerpá z PS4 (Alza.cz), ale částečně také z PS2. S modrým LED panelem na přední straně, který dává instrukce k tomu, co máte udělat. S jiným designem ovladače, který má uprostřed displej pro čtení zpráv.

Více sci-fi jsou jiné spekulované funkce PS5, jako Air HDMI (bezdrátový výstup), podpora rozlišení 8K či technologie pro reálné dynamické počasí ve hře, které má odpovídat tomu, jestli je zrovna hezky či ošklivo v lokalitě, kde právě hrajete.

PS5_design
PS5_design_2

Jak by se vám takový design PS5 zamlouval?

Reklama

O autorovi