Blizzard zmírní tresty za protičínská vyjádření

Prezident studia reaguje.

Dlouho předdlouho trvalo Blizzardu, než jeho PR oddělení sepsalo reakci na nepříjemnou politickou kauzu okolo zabanování vítěze turnaje v Hearthstone za jeho slova na podporu demonstrací v Hong Kongu i dvou moderátorů akce.

V oficiálním vyjádření podepsaném přímo prezidentem studia, kterým je J. Allen Brack, vysvětluje svůj postoj a důvody pro učiněné kroky.

Chce, aby se v takových vysíláních a rozhovorech mluvilo pouze o hře a turnaji, nikoli o jiných nesouvisejících věcech. Blizzard zdůraznil, že profesionální hráč blitzchung porušil pravidla, se kterými sám dopředu předtím souhlasil, tudíž muselo dojít k jeho potrestání.

1

"Jeho specifické názory a postoje nehrály v našem rozhodování roli. Aby bylo jasno, naše vztahy s Čínou neměly žádný vliv na jeho zabanování," píše se v prohlášení. Pokud by prý vyjádřil opačný názor, čili odsoudil by demonstranty v Hong Kongu, postupoval by prý coby organizátor turnaje stejně.

Jelikož však naslouchá hlasům komunity a chce se z těchto událostí poučit pro příště, přiklonil se ke zmírnění trestu pro dotyčného hráče na pouhých šest měsíců. Postupoval prý příliš zbrkle a teď se nad tím déle zamyslel, takže i moderátoři vysílání mají zmírněný zákaz působení na půl roku.

A jak to na to reaguje samotný profesionální hráč, Chung "blitzchung" Ng Wai? Na Twitteru ocenil, že Blizzard přehodnotil své stanovisko, s trestem prý počítal a přijímá ho. Příště se prý zdrží podobných politických postojů ve vysílání a sdělí je světu pouze na osobních sociálních sítích.

2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna