Patch na Definitive Edition odstranil z Mafia 3 podporu Xbox One X a PS4 Pro

Opět stížnosti hráčů.

Zdá se, že uvedení Definitive edicí Mafia 2 a Mafia 3 před týdnem bylo dost uspěchané. O víkendu jsme tu měli přehlídku chyb z dvojky a bez závady není ani re-edice trojky.

Hráči si na Redditu, ResetERA i Twitteru hromadně stěžují, že s novou verzí hry přišli o některé vychytávky.

Bezplatný patch měnící Mafia 3 z původní verze na Definitive Edition prý odstranil podporu (roky stará vylepšení) Xbox One X a PlayStation 4 Pro, takže hra prý nyní jede jen v nižším rozlišení a s rozmazanými texturami.

1

Požadují proto po Take 2 vrácení předešlé podoby hry, za kterou zaplatili, i kvůli nynějšímu horšímu chodu, ošklivějším odrazům a antialiasingu, odstranění kapek deště z aut a jiným technickým krokům zpět.

Jak známo, PS4 Pro i X1X dostaly patch už v listopadu 2017, které přinesly podporu rozlišení 4K či HDR (viz třeba tento článek), leč po těchto vlastnostech není v aktuální Definitive Edition ani stopy. A kdo byl zvyklý na mnohem lepší verzi na konzoli Microsoftu, ten si okamžitě všiml rozdílu.

Takže je sice hezké, že všichni obdrželi zdarma DLC a upgrade, ale ve skutečnosti šlo spíš o citelný downgrade Mafia 3. Kdo si tedy dosud myslel, že Definitive Edition je pouhou změnou loga a odemknutí přídavků, ten se pletl. Výrobce hry se zatím k problémům a termínu nápravy nevyjádřil.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna