Oficiální potvrzení Mass Effect Legendary Edition a nového dílu série

+ teaser, změny.

Když EA v během pátečních fiskálních výsledků slibovali, že brzy oznámení nějakou předělávku, málokoho napadlo, že se tak stane nestandardně již o víkendu.

Mass Effect Legendary Edition je nicméně jen formalitou, protože se o tomto oprášení sci-fi akčních RPG vědělo z mnoha úniků, například tohoto či tohoto.

Původně mělo vyjít v říjnu, ale nestihlo se to. Nynějším oficiálně potvrzeným datem vydání je "jaro 2021", čímž EA myslí nejpozději březen příštího roku, kdy jim končí současný fiskální rok.

Cílovými platformami jsou PC, PS4 a Xbox One (naopak Switch chybí), s budoucí kompatibilitou a nějakými vylepšeními pro Xbox Series X a PlayStation 5. Cena dle Amazonu činí 60 dolarů. Zatím malý teaser, kde se vyskytují postavy Garrus, Tali, Liara, Wrex, Miranda, Thane a Mordin:

V jednom balení zde najdete celou trilogii Mass Effect, tedy singleplayerový obsah ze všech tří dílů plus veškerá větší DLC, balíčky zbraní původně pro různé obchody či předobjednávky, brnění či jiné drobnosti. Naopak pozdější díl Mass Effect Andromeda tady nenajdete.

Vše bude remasterované a optimalizované pro hladký chod ve 4K Ultra HD, ale zase od toho nečekejte nějaký remake typu Mafia: Definitive Edition. Prostě jen mírně vylepšené původní hry, nikoli překopané od základů, tomu se EA dříve velmi bránili, že by to bylo příliš pracné, nákladné a že raději věnují prostředky na něco dalšího.

Později bylo ještě upřeněno, že dostaneme vyšší framerate, předělané textury, postavy, shadery a efekty.

BioWare také během N7 dne oficiálně oznámili, že souběžně pracují i na zbrusu novém dílu Mass Effect. Zatím k tomu nesdělili žádné detaily, jen producent Casey Hudson varoval, že vše je teprve v rané fázi vývoje, čili nečekejte vydání v nejbližších letech. První obrázek z tohoto příštího Mass Effect je zde:

1

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna