Ze zisku z Outriders jsme ještě neviděli jediné zloté, stěžují si tvůrci

Co bude dál?

Když se takové věci začnou tahat na veřejnost, nikdy to nevěští nic dobrého.

Na druhou stranu, polské studio People Can Fly se zřejmě ocitá pod tlakem hráčů, kde jsou slíbené přídavky a další vylepšení hry, když už uplynulo více než čtvrt roku od dubnového vypuštění.

Na svých stránkách publikovalo blog, neboli notičku investorům, kde přiznalo, že od vydavatelského partnera Square Enix ještě neobdrželi ani jedno polské zloté z podílu na zisku za odbyt Outriders.

"Odhadujeme, že se hry mohly prodat 2 až 3 miliony kusů, a na základě toho jsme odhadovali, že bychom měli dostat vyplacený náš podíl. Nicméně zatím se tak nestalo a za úvodní čtvrtletí prodeje Outriders jsme nic neobdrželi, aneb vydavatel na to má asi jiný názor," uvedl CEO Sebastian Wojciechowski.

Přesto, i bez obdržení peněz ze zisku, jak jim náleží ze smlouvy, prý budou pracovat na vylepšování hry či rozšíření. A doufat, že jim něco přistane na účet v příštích čtvrtletích.

1

Dodal, že to může znamenat i to, že náklady na vývoj se stále nepokryly - tzn. že byly vyšší, než se dopředu předpokládalo, možná i kvůli několika odkladům termínu to mohlo nabobtnat.

Zvláštní je, že vývojářské studio nedisponuje informacemi o tom, kolik kusů se aktuálně prodalo, nemluvě o dalších dohodách, jako je umístění Outriders na předplatné Game Pass, z čehož musel být hezký příjem.

Square Enix se k této nepříjemné kauze zatím nevyjádřili, ale určitě nebudou mít radost, že se to takto řeší na internetu. Doufejme, že tyto případné spory nic nezmění na záměru udělat z toho sérii, protože hráči si Outriders oblíbili.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna