Alan Wake nakonec poběží v 720p

Původně měl mít nižší rozlišení.

Původně se mělo za to, že hra Alan Wake poběží v rozlišení pouhých 520p. Nakonec bude mít HD ready rozlišení. Uvedl to komunitní manažer Markus Maki na oficiálním fóru.

Zvýšit rozlišení tvůrci dokázali díky použití několika technik renderování. "Alan Wake na Xbox 360 používá asi 50 různých renderovacích technik pro různá rozlišení, hloubku barev a anti-aliasingová nastavení, a každá je používaná pro jiný účel."

"Výsledkem toho všeho je obraz v rozlišení 720p," uzavírá. "Všechny target rendery dohromady nakonec zabírají asi 80 MB paměti." Render target je velice zjednodušeně řečeno každý následující frame v paměti ještě předtím, než se zobrazí.

Pokud chcete bližší technické detaily, můžete si přečíst celé vyjádření Markuse Makiho zde.

Alan Wake by měl vyjít v Evropě 14. května, v USA potom 18. května. Na Xzone.cz si můžete hru předobjednat ve speciální edici za cenu běžné. Navíc získáte baterku s logem hry na klíče. Také audio komentář a tipy od Remedy, The Alan Wake Files – 144-stránková kniha s krátkým příběhem od spisovatele Alana Waka a zpracovaná dokumentace FBI vyšetřující události v Bright Falls a Soundtrack.

Reklama

Související obsah

Conarium pro konzole v únoru

Lovecraftovský horor.

Prý už se pracuje na remaku Resident Evil 3

+ další videa z dvojky, velikost.

Součástí Game Pass na Xboxu je Observer a Outlast

Také Dead Island: Riptide a Hello Neighbor.

Také na webu...

- komentáře (15)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna