Preview Crysis 3 s novými informacemi

V čem všem bude návratem k jedničce a Warhead?

Z pondělního oznámení a popisu zápletky znělo Crysis 3 jako podivná slátanina. Po dozvědění se nových informací z polského časopisu Playbox a ze švédského Game Reactoru však začalo znovu zajímat.

Trojka totiž bude návratem k prvnímu dílu Crysis nejen zastoupením více zeleně. Představte si otevřenější herní prostředí (než v Crysis 2), něco jako byla džungle v původní hře, akorát oproti ní s trochu méně zničitelným prostředím. Ale když už něco půjde zdemolovat, má to být efektní podívaná, jako třeba když to létající vehikl Cephů naboří do země a hrne před sebou povrch.

Uvnitř kopule, která obepíná New York a musí být vážně obrovská, navštívíte všechny myslitelné typy prostředí: deštný prales, poušť, jezera, les i hory. Redaktoři, kteří viděli hratelnou verzi, hýří superlativy, že ještě nikdy ve hrách neviděli lépe zpracovanou vegetaci a odvaření byli též ze světelných a particle efektů. Vzhledem k předvádění PC verze (s připojeným xboxovým ovladačem), lze usuzovat, že je hlavní vývojovou platformou a že vymáčkne z moderního hardwaru maximum (jako Battlefield 3).

Jeden artwork v časopisu naznačuje, že mimo ochrannou kopuli nad New Yorkem zřejmě bude zbytek světa zamrzlý. Asi něco v tom stylu, jako když v půlce prvního Crysis proběhla mimozemská invaze a vše pokryl věčný led. Zřejmě i tam budete moci vyrážet na ty avizované vedlejší mise.

1

Ve hře po vzoru jedničky narazíme na zvířata, jako jsou třeba gigantické žáby. A také na Psycha, hrdinu rozšíření Warhead, ačkoli není potvrzeno, zda tu bude hratelnou postavou. Hrát jinak budete za Propheta uvězněného Crynetem, což má vysvětlovat skok v čase mezi dvojkou a trojkou.

Její příběh píše nový autor Steven Hall a zjistíte v něm, co se vlastně stalo s celou planetou, kterou otřásla invaze Cephů (Mass Effect 3 déjŕ vu?). Crysis 3 navíc údajně nebude koncem série, ač ji kdysi Crytek zamýšlel jako trilogii. Na každý pád CryNet a mimozemští Cephové nejsou jedinými cizáckými frakcemi ve hře.

Co se týče samotné hratelnosti, některé superschopnosti nanoobleku se změní, jako třeba separování vyšší rychlosti a větší síly. Osvojíte si i nové dovednosti, například hackování mimozemských střílen a používání jejich zbraní, které půjdou sebrat ze země.

Jelikož jednou ze slibovaných je brutální plamenomet nazvaný Scorcher, zima nejspíš nehrozí. Plasma gun se má podobat té z HALO, pak tu bude granátomet, jakási puška s paprskem a hlavně ten proklamovaný luk, který půjde vybavit různými druhy šípů, např. obyčejným nebo výbušným (proto asi ten odlišný vzhled luku na artworcích).

Tolik drobky čerstvě sesbírané ze dvou dnes vypuštěných časopisů. Crysis 3 vyjde pro PC, PS3 a X360 začátkem roku 2013 a už se dá zarezervovat na Xzone - více v oznámení a na prvních obrázcích.

2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

DoporučenoRECENZE Cesta k Černému moři pro Euro Truck Simulator 2

Na Balkáně není řízení kamionu taková brnkačka.

Hardwarový týdeník hráčů - 2/2020

Desktop od Razer, myš s joystickem či PC ve stylu Nintendo Switch.

Po třech dílech končí i restartovaný herní pořad New+

Příště to Bětka a Seznam zkusí zase s podcastem.

- komentáře (16)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna