Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Crytek zavírá pětici studií a mění svou vizi

Prý těžká transformace.

Když před týdnem prosákly zvěsti o neplacení zaměstnancům a když si jeden bývalý dokonce založil crowdfundingovou kampaň, aby měl na právníky pro dostání se ke svým penězům, řekla si německá firma dost.

Proč vlastně těm nevděčníkům na Východě dávat práci, když po anonymních výpovědích novinářům nejsou loajální. A když je zřejmé, že i po sehnání překlenovacího úvěru či investora by se situace asi za pár měsíců stejně znovu opakovala? A tak se managment rozhodl pro rázné řešení.

Crytek tedy zavírá pětici svých studií - v Budapešti, Sofii, Soulu, Šanghaji a Istanbulu - resp. je možný jejich odprodej někomu jinému, nebudou už dále fungovat pod hlavičkou Cryteku. Ten si ponechá jen centrálu v německém Frankfurtu a pak pobočku v Kyjevě.

Současně s tím studio avizovalo změnu vize: nadále se bude soustředit jen na to hlavní, čímž je pro něj technologie CryEngine i její licencování (např. pro Star Citizen či indie tvůrce). A také práce na vývoji "prémiových značek", pod čímž si lze představit ledacos, jen ne tříštění sil na různé bokovky.

Spoluzakladatel Avni Yerli jinak poděkoval všem zaměstnancům za odvedenou práci a zdůraznil, že taková transformace není nikdy lehká, ale je nutná, aby byl celý byznys zdravý a udržitelný do budoucna. Důvody pro tyto kroky prý sdělil všem interně, takže se je možná co nevidět dozvíme též.

Spekuluje se, že práva na Warface 1 a 2 má odkoupit obří internetová společnost z Ruska, díky čemuž by snad Crytek mohl mít na dlužné výplaty. Mnozí zaměstnanci si přesto od Nového roku raději hledají novou práci, což má být v Německu údajně dost těžké.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Crysis

PS3, Xbox 360, PC

Crysis 2

PS3, Xbox 360, PC

See 5 more

Crysis 3

PS3, Xbox 360, PC

Crysis Warhead

PC

Awaiting cover image

Ryse

Xbox 360

Ryse: Son of Rome

Xbox One, PC

Warface

PS4, Xbox One, Xbox 360, PC, Nintendo Switch

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments