Crysis 2

Spotlight

Zásadní události

Když před týdnem prosákly zvěsti o neplacení zaměstnancům a když si jeden bývalý dokonce založil crowdfundingovou kampaň, aby měl na právníky pro dostání se ke svým penězům, řekla si německá firma dost.

Tahle bude vypadat nová generace her Crysis

Budoucnost her od vývojáře Cryteku.

Crytek ve svých hrách vždycky rád ukazuje sílu grafiky a posouvá pomocí CryEngine, co se může graficky ve hrách ukazovat. Crysis jako série se proslavila mnohem více tím, jak vypadala než tím, jak by se hrála. Zejména pak co se týče první hry vydané na PC.

Crysis a Crysis 2 přestanou jít hrát v mulťáku

Plus seznam postižených her kvůli konci GameSpy.

Ne že by to trápilo davy lidí, když se jedná o tak staré hry, kde v multiplayeru dnes beztak těžko někoho potkáte, s kým byste si ho mohli dát. Přesto jde díky trendům s cloudem a naroubováním různých online prvků do singlu o rizikový signál do budoucna, protože nikdo nedokáže zaručit, že dnešní hry závislé na online serverech budou fungovat i za pět let.

Zaplaťte za starší EA hry vč. Dead Space 3, kolik chcete

Nemyslitelné: Humble Bundle i s Battlefield 3 za kilčo!

Kdo by to byl býval kdy řekl, že v rámci akce The Humble Bundle, která se zpočátku proslavila balíčky nezávislých titulů, se jednoho dne dočká i těch největších a nejnákladnějších her od firmy typu Electronic Arts, které tím pádem každý může získat doslova za hubičku?

Skoro to vypadalo, že vazby mezi EA a Crytekem se zpřetrhaly a že německé studio to teď potáhne s THQ (Homefront 2) a Microsoftem (RYSE pro Kinect). Nemá cenu si nic nalhávat, Crysis 2 prodejní trhák nebyl a rychle se zlevňoval. Nicméně ty tři miliony prodaných kusů mohly být argumentem, proč ve spolupráci obou firem pokračovat.

Nejvíce pirátěné hry roku 2011

Crysis 2, Modern Warfare 3, Battlefield 3.

Z všelijakých zdrojů, včetně veřejných trackerů, odhadl server TorrentFreak nejvíce stahované hry piráty v roce 2011. Nejedná se o bůhvíjak přesná čísla, protože v sobě nezahrnují populárnější metody šíření her jako RapidShare, Uloz.to nebo privátní FTP servery. Na druhou stranu pozitivem je, že vznikly i konzolové hitparády, takže se už nikdo nezkouší tvářit jako obyvkle, že pirátství by mělo být problémem pouze PC scény.

Jarní hity od EA zlevněny na 499 Kč

Dragon Age 2, Dead Space 2, Shift 2, Crysis 2.

Roste počet lidí, kteří nemusejí mít každou hru ihned po vydání, jen protože se o ní všude mluví. Klidně si počkají, než bude opatchována, než k ní vznikne dodatečná čeština nebo vyjdou přídavky. A hlavně se pak mohou vysmát kamarádům, že získali lepší hru a navíc za mnohem nižší cenu.

Crysis 2 proběhnuto za 3 hodiny

A to bez přeskakování cutscén.

Komunita lidí, která se předhání v tom, kdo proběhne kterou hru za co nejrychlejší čas, stále existuje. Mívají tyto tzv. speedruny perfektně nacvičené a znají každý kout hry nazpaměť, takže jejich hraní představuje tu nejefektivnější možnou cestu úrovní.

Na serveru MyCrysis.com se objevil zajímavý rozhovor s designérem Stenem Hueblerem z Cryteku, který prozradil pár zajímavostí k chystanému portu prvního Crysis na konzole X360 a PS3.

První Crysis pro X360 a PS3 oficiálně

Už známe i cenu pro ČR.

Tak nejen remake Max Payne, ale dokonce i původní Crysis pro konzole. Tenhle týden je zkrátka plný samých překvapení, a nic na tom nemění ani fakt, že konzolový remake Crysis tak trochu předznamenaly hodnocení nejprve korejských a posléze amerických cenzorských institucí.

Valve: Instalaci DLC si EA musí zasloužit

Gabe Newell komentoval spor kvůli Steamu.

Valve se poprvé od vypuknutí sporu s EA vyjádřili k odstranění her, jako Battlefield 3, Dragon Age 2 či Crysis 2, z jejich distribučního systému Steamu, na což si EA nejednou veřejně stěžovali. Stanovisko přímo od Gabe Newella se podařilo sehnat serveru Develop.

Crytek chystá novou FPS značku

Crysis série je tedy na čas u ledu?

Na internetu nic neunikne. Jeden zaměstnanec Cryteku dal na server Linkedln svůj životopis, kde asi prozradil, co neměl. Podle všeho totiž v rámci Cryteku pracuje na "nové herní značce, FPS střílečce pro Xbox 360, PS3 a PC".

Cryteku je líto směřování Far Cry

Hodlají také oznámit novinku.

Crytek je tvůrce úplně prvního Far Cry (proto je tak podobný s prvním Crysis). Pak sérii převzali jiní vývojáři, ale Cryteku je prý celkem líto, kam Far Cry směřuje - zejména poté, co viděli záběry z hraní Far Cry 3.

EA si veřejně stěžují na Steam

Nedovoluje jim provázání s online funkcemi-komentář.

Senior viceprezidenta EA Davida DeMartiniho zřejmě absence jejich her na mocném Steamu hodně trápí. A když se zatím nedaří dosáhnout úspěchu v jednání s Valve, rozhodl se pro nezvyklé sepsání blogového příspěvku, aby vyjasnil pár rozšířených fám a také zkusil dostat veřejné mínění na svou stranu.

DirectX 11 pro Crysis 2 je tady

Dosud nejpokročilejší DX11 funkce ve hře!

Po pár falešných startech jsme se dnes večer konečně dočkali oficiálního vydání očekávaného DirectX 11 patche pro Crysis 2. Od původní hry to nakonec trvalo přesně tři měsíce, díky čemuž podle NVIDIE dostanete "dosud nejpokročilejší DX11 funkce, co jsou k vidění v jakékoli hře".

Crytek: Ořezání Crysis 2 možná chyba

Ohledy na slabý hardware naštvalo fandy.

Crytek se na vlastní kůži znovu přesvědčil, že se nikdy nedá zavděčit úplně všem. Každé rozhodnutí nebo krok zákonnitě potěší určitou skupinu hráčů, ale jiné ta samá věc zase nevyhnutelně rozezlí.

Co přinese DX11 patch pro Crysis 2

Co přinese DX11 patch pro Crysis 2

Crytek ho sice hned stáhl, ale...

Crytek včera na několik desítek minut letmo nahodil nový DirectX 11 Ultra Upgrade pro Crysis 2 s texturami ve vysokém rozlišení a podporou teselace. Příspěvek byl od té doby již opět stáhnutý, fanouškům se jej ale podařilo alespoň zachytit na obrázku.

Je nejspíš jen otázkou hodin, než se balíček znovu objeví ke stažení. Podle oficiálního popisku do hry přidá podporu DirectX 11, spoustu grafických vymožeností a dodatečnou optimalizaci hry pro grafická API podporující DX11 a DX9.

Na novém grafickém nastavení Ultra v DirectX9 uvidíte odrazy a kontaktní stíny renderované v reálném čase, majitelé DX11 karet si navíc užijí hardwarové teselace, efektu Parallax Occlusion Mapping a několika dalších novinek ohledně stínů, vody, částic, hloubky ostrosti nebo motion bluru.

Číst více...

Star Wars MMO koupíte jen na EA Origin

A proč ze Steamu zmizelo Crysis 2?

Update (17:30): BioWare potvrdili, že ačkoliv digitální verze Star Wars: The Old Republic se bude prodávat pouze v obchodu EA Origin, krabicová verze nebude vyžadovat instalaci tohoto klienta. Origin tak bude vyžadován k hraní pouze v digitální verzi hry. Na instalačním DVD přesto najedete kopii Originu pro případ, že byste službu sami chtěli nainstalovat.

Patch pro Crysis 2, ale bez DirectX 11

Patch pro Crysis 2, ale bez DirectX 11

Byl slíben, nakonec chybí.

Ode dneška je k dispozici další patch pro PC verzi hry Crysis 2, který ale nakonec neobsahuje podporu DirectX 11, jak bylo dříve oznámeno, jak se všeobecně čekalo i jak reportují některé servery.

Jde o verzi patche 1.8. Kompletní výčet věcí, které vylepšuje a opravuje, si můžete přečíst na fóru MyCrysis.com.

Hodně potěšitelným přídavkem je v menu přidání Advanced Graphics Options, díky kterému si můžete detailněji upravovat grafiku ve hře. Předtím to bez prográmků třetích stran nebylo možné - existovaly jen předvolené hodnoty.

Číst více...

Engine Crysis 2 jako armádní simulátor

Trénink US Army na CryEngine 3.

Když Crytek vytvořil svůj CryEngine 3 pro Crysis 2, asi neočekával, že bude mít i takové využití. Licenci si totiž zakoupila americká armáda, aby na něm postavila realistický tréninkový simulátor.

Crysis 2 jde brzy do slev

Velké zlevnění dva měsíce po vydání.

Komerční úspěch nějaké hry lze zvenčí posuzovat podle umístění v hitparádách, podle chlubení se čísly od výrobce nebo dle ohlášení zahájení prací na pokračování. Všechno zmíněné je fajn, ale obecně není lepšího ukazatele než to, jak dlouho si hra dokáže udržet svou původní prodejní cenu (viz např. cena konzole Wii nezměněná několik let). A Crysis 2 v tomto ohledu překvapivě neuspělo - navzdory dlouhému singleplayeru a přítomnosti multiplayeru.

Ohlášení nových map do Crysis 2

Retaliation DLC vyjde příští týden.

The Retaliation Map Pack pro Crysis 2 vyjde již příští týden. Konkrétně bude tento stahovatelný přídavek k dispozici 17. května - jak potvrzuje nové video od EA, které přídavek oznamuje (a na které se samozřejmě můžete podívat dole).

Krátkodobé slevy her na EA Store

Chcete Crysis 2 za 677 Kč namísto 1099 Kč?

Obchod s digitální distribucí EA Store, jehož česká verze se mimochodem chystá ke spuštění, rozjel dvě krátkodobé promo akce.

Editor pro Crysis 2 v létě

Budete moci vytvořit mapy či předměty.

Crytek dnes oficiálně oznámil, že letos v létě vydá editor pro Crysis 2. Díky editoru si budou moci zkušení hráči vytvářet vlastní předměty, dělat kompletně nové mapy a další herní obsah. Editor bude k dispozici všem zcela zdarma.

Crytek: PC nám nezaplatí vývoj

Peníze vydělávají hlavně konzole.

Poté, co si to Crytek tak trochu rozházel u některých PC hráčů tím, že Crysis 2 udělal i na Xbox 360 a PlayStation 3, nyní celou věc vysvětlil. Důvod je prostý a jsou to samozřejmě peníze.

Tvůrci Crysis 2 spílají na konzolový HW

V další generaci chtějí mnohem více RAM.

Že Crysis 2 bralo značné ohledy na konzole, to je veřejným tajemstvím, viz třeba kauza s DX11 patchem. Podle některých hlasů kvůli tomu nastala anomálie, že první díl hry pro PC vypadal lépe než dvojka. Nepočítáme-li politická vyjádření typu "Na PS3 nevidím žádné rozdíly v grafice", tvůrci na to dosud raději nijak nereagovali, až nyní.

DirectX 11 pro Crysis 2 potvrzeno

První oficiální vyjádření od tvůrců.

Když EA koncem března řekli, že "zatím ještě neučinili žádné oficiální vyjádření ohledně DX11 patche pro Crysis 2", měli pravdu. Dříve se o něm psalo pouze na stránce výrobce grafických karet, jinde ne. Po dnešku to už neplatí, protože Crytek na toto téma konečně něco řekl, čímž vyvrátil veškeré pochybnosti některých jedinců, zda tento update vůbec vznikne.

Soutěž o Crysis 2

A vyhlášení výherců Machinaria se Samorostem.

O žádné jiné hře se letos nemluví více než o druhém dílu Crysis. Pokud se odhlédne od kauziček kolem DirectX 11, omezeného grafického nastavení či problémům s připojováním do multiplayeru, prakticky mu není co zásadního vytknout. A hlavně vydrží na dlouho. Tak proč si o něj nezahrát v soutěži?

Srovnání konzolových verzí Crysis 2

Jak si zde Crytek poradil se svojí první hrou?

První Crysis pro PC byla a vlastně stále je jednou z absolutně nejlépe vypadajících her historie, i když to bylo zaplaceno na svou dobu opravdu velmi vysokými hardwarovými nároky na výkon počítače. Nedávno vyšlý druhý díl pro PC, PS3 a X360 ovšem tvůrce z Cryteku postavil před zcela novou výzvu: vytvořit hru mimo počítač také na obě nejvýkonnější konzole, protože Crysis 2 byla od počátku zamýšlena jako multiplatformovka. Je proto zajímavé, jak se tvůrci s oběma stroji vypořádali, což si rozebereme na následujících řádcích, volně navazujících na dřívější článek o technických aspektech PC verze.

Crysis 2 v DX11 až za dlouho

Prozradil nám to důvěryhodný zdroj.

Hráči zakládající si na moderních grafických efektech se cítí trochu podvedeni, že v základním Crysis 2 pro PC nedostali slibovanou podporu grafického režimu DirectX 11. Včerejší vyjádření tvůrců i EA navíc působilo poněkud zvláštně, jako by se snad nikdy o něčem takovém vůbec nemluvilo.

Vyjde vůbec DirectX 11 patch pro Crysis 2?

Vyjde vůbec DirectX 11 patch pro Crysis 2?

Zatím to vypadá, že možná vůbec ne.

Čekáte, kdy konečně vyjde patch na Crysis 2, který v PC verzi hry zprovozní podporu DirectX 11? Je dost možné, že se třeba nikdy nedočkáte. EA a Crytek totiž kolem patche neustále mlží a nechtějí nic říct.

Nejprve jedna německá stránka přišla s neověřenou zprávou, že toto pondělí by měl patch vyjít, ale když se nic nestalo, na oficiálních fórech Crysis 2 to začalo vřít. V tu chvíli se do diskuze pustil také komunitní manažer Cryteku a řekl něco, co spoustu fanoušků mírně vyděsilo.

"Žádný takový patch nikdy nebyl potvrzen. Nechápu, proč o něm někdo psal," napsal na fórum. A také vysvětlil, proč vlákno, kde lidi diskutovali o DirectX 11 patchi, zamkli. "Zamkli jsme to vlákno ze stejného důvodu, ze kterého zamykáme vlákna, kde se probírají nepřesné informace. Když budeme mít nějaké velké oznámení ohledně Crysis 2, bude to na hlavní stránce MyCrysis. Pokud si někde přečtete něco o patchi a nebude to na MyCrysis.com, nevěřte tomu, nemusí to být pravda."

Číst více...

Fotoreportáž z Crysis 2 ve 3D

V kancelářích EA byla radost pohledět.

Ve čtvrtek 23. března se v kancelářích české EA odehrála prezentace čerstvě vydaného Crysis 2 (první česká recenze, HW rozbor PC verze). To netřeba představovat, ovšem akce se zaměřovala na 3D verzi hry. Všichni zúčastnění se tak mohli po futuristickém New Yorku proběhnout ve 3D na různých strojích. A že bylo na co koukat...

Crysis 2 je největším trhákem roku od EA

Lepší než Dead Space 2 a Dragon Age 2.

Electronic Arts se mohou radovat. Jak se zdá, Crysis 2 od Cryteku, který distribuují, se bude prodávat hodně dobře. Možná ještě lépe než Dead Space 2 nebo Dragon Age 2.

PC verze Crysis 2 má pořád problémy

Nefungující klíč a přihlášení do MP.

Ačkoliv Crytek vydal nedávno patch, stále mají hráči problémy s multiplayerem Crysis 2. Podle všeho neopravuje problémy některých lidí s aktivačním klíčem a multiplayerem.

Crysis 2 na PC

Zkušenosti s touto verzí i výhody oproti konzolím.

Jelikož jsme úterní recenzi museli dělat z X360 verze a nikoli z počítačové, tak se ke Crysis 2 nyní vracíme ještě speciálním rozborem PC verze, kterou už jsme si mezitím měli možnost zahrát. A to i z toho důvodu, že se množí fámy, že Crytek musel hru přizpůsobit méně výkonnému hardware konzolí a že to prý má být na vzhledu PC verze hodně znát. Což je v první části věty pravda, ale ve druhé již nikoli. Pokud by pak někdo křivdil Cryteku, že zradil a přesedlal i na konzole, musí si uvědomit fakt, že vývoj takové AAA hry typu Crysis 2 je velice drahý i časově náročný a konzole znamenají větší šanci na zisk. Ono je totiž vpravdě možné, že kdyby tvůrci pro dvojku nepřesedlali i na konzole, vůbec by Crysis 2 nemohli vydat, protože investoři by se podruhé už zdráhali financovat pouze PC projekt, zvláště po špatných zkušenostech s návratností prvního dílu.

Jak si Crysis 2 vede v recenzích ve světě

Lepší průměr než Killzone 3 a Bulletstorm.

Crysis 2 už zrecenzoval skoro každý (my měli první českou recenzi v úterý odpoledne) a tak je čas na zprůměrování skóre. Zatím se zdá, že na Metacriticu má hra vyšší průměrné hodnocení než letošní střílečky Killzone 3 a Bulletstorm.

Crysis 2 na PC půjde hrát až v pátek

Mezitím stihl vyjít první patch.

Nemůžete-li se dočkat, než se ponoříte do ruin New Yorku nebo než budete experimentovat s grafikou, abyste prověřili výkon hardwaru pod kapotou vašeho stroje, je potřeba trochu přibrzdit. Finální PC verzi hry klidně už můžete mít legálně před sebou na stole (např. při předobjednávce z Xzone), ale půjde hrát až od pátku.

Jak v Crysis 2 nastavit grafické efekty?

Máte chuť experimentovat?

Ještě předtím, než se rozkřikly omezené možnosti nastavení grafiky v PC verzi Crysis 2, za které samozřejmě nemůže braní ohledů na konzole, nýbrž spíš snaha tvůrců o blbuvzdornost, vyplavalo na povrch, jak je obejít. Pokud vám tedy nestačí pouhé čtyři standardně dostupné volby v hlavním menu (rozlišení, v-sync, houpání HUDu a výběr jednoho ze tří předdefinovaných kvalit grafiky), čtěte dál.

Crysis 2

Vytípány Eurogamerem ve vysokém rozlišení.

Vytípány Eurogamerem ve vysokém rozlišení.

Crysis 2

První neoficiální, přímo z  hraní.

První neoficiální, přímo z hraní.

Příchod Crysis 2 do ČR: kdy, kde, jak?

Odpovědi na množící se dotazy čekatelů.

Od spřáteleného obchodu Xzone si Eurogamer vyžádal aktuální informace o příchodu Crysis 2 na český trh. Počet dotazů na tohle téma se totiž po včerejší první české recenzi a stejně nadšených hodnoceních ze světa zvedá geometrickou řadou.

Xboxové Crysis 2 je podle IGN hezčí

Srovnání z krabicových verzí pro konzole.

Ještě než Eurogamer provede vlastní hloubkové srovnání všech verzí hry, máme tu něco, co nepotěší majitele PlayStation 3. Ti, kteří na svou PS3 koupenou za těžce vydělané peníze nedají dopustit, by raději neměli číst dále.

Crysis 2

Crysis 2

Naplnilo vysoká očekávání, tvrdí první česká recenze.

Byli tu dávno před námi. Pak odjeli na dovolenou a dům nechali prázdný. A co se nestalo? Do bytu se jim přistěhovali nový nájemníci. Nikdo je nezval. Postupně si místo přetvářeli podle sebe a že by jejich obydlí mohlo patřit někomu jinému, si nedokázali představit. Jenže pan domácí se vrátil. A s ním i úklidová četa. Smůla, že jim na dvorečku vyrostl New York...

Na Crysis 2 jsme čekali tři a půl roku. Z původně výstavního klenotu PC herní scény se vyklubala multiplatformní střílečka. Zlí jazykové tvrdili, že mělo jít o konzolovku s portem na PC. Naštěstí se všichni mohou uklidnit, protože Crysis 2 dopadlo nad míru dobře a je v podstatě jedno, na čem ji hrajete (pokud se neobjeví výraznější problémy, třeba jako s verzí pro PS3, kvůli které muselo být odstraněno multiplayerové demo). Hlavní je, že dvojka není stejná jako její starší sourozenec, právě naopak. A to kvituji, protože kdo by chtěl hrát to samé co v jedničce nebo v datadisku Warhead, že?

Je těžké vybrat pár výjimečných vlastností Crysis 2, protože ať přemýšlím sebevíc, je těžké najít nějakou, která zaostává. Na příběhu je znát, že ho psal profesionál. Zpočátku je situace trochu zmatená, někteří lidé na vás střílejí, jiní chtějí pomoci, po ulicích se válí stovky osob nakažených podivnou nemocí. Ale proč? Jak zapadají jednotlivé dílky skládačky do sebe, začínáte chápat širší souvislosti. Do hlavy se vám vkrádají pochybnosti o tom, jestli mají ostatní postavy takové úmysly, jaké předstírají. Nejlepší na tom celém je, že si zápletku vlastně skládáte sami. Utváříte si svůj názor na základě rozhovorů, útržků „vlastní" paměti a podle indicií, které nacházíte třeba ve formě emailů nebo poslechem pirátského radio vysílání. Neviděli jsme to už někde? Ano, a milovali jsme ten způsob. Inspirace sérií Half-Life je očividná. Dobrou zprávou pro konzolové hráče je, že se rozhodně neztratí, pokud nehráli první díl. Ti, kteří si Crysis prošli, zjistí, že ačkoliv je na něj ve dvojce poměrně často odkazováno, nic zásadního neodhaloval. Události prvního dílu jsou takovým malým testem na to, co se děje tentokrát.

Číst více...

EA raději ukončili PS3 demo Crysis 2

Přitom je založené na finálním kódu hry.

EA velmi nestandardně stáhli z oběhu multiplayerové demo Crysis 2 pro PlayStation 3 po pouhých dvou dnech od vydání. Oficiálním důvodem je, že před vydáním plné verze hry příští týden chce firma mít bezchybnou a připravenou serverovou infrastrukturu.

Na hudbě Crysis 2 se podílel Hans Zimmer

Skladatel Počátku a Temného rytíře.

Do videoher začínají čím dál tím více pronikat slavní hudební filmoví skladatelé. Poté, co se objevila zpráva, že hudbu k Mass Effect 3 bude skládat Clint Mansell (Rekviem za sen, Fontána, Černá labuť), se dnes objevila další zajímavá informace. Asi nejslavnější filmový skladatel Hans Zimmer spolupracuje na soundtracku ke hře Crysis 2.

Crytek: Crysis 2 vypadá na PS3 dobře

Prý nepoznáme oproti X360 rozdíl.

Včera se u nás pod článkem, ukazujícím, jak špatně vypadá demo Crysis 2 na PS3, rozohnila divoká diskuze. K té se přidali i vývojáři z Cryteku. Na oficiálním Playstation blogu totiž tvrdí, že PS3 verze bude vypadat stejně dobře jako na X360.

PS3 demo Crysis 2 se extrémně nepovedlo

Srovnávací obrázky jak když si sundáte brýle.

Zatímco PC a X360 už mají multiplayerové demo na Crysis 2 déle a jsou s ním spokojeni (fotoseriál), majitelé konzolí Playstation 3 si museli počkat. Na PSN se objevilo až dneska a není žádným důvodem k radosti. Vypadá totiž příšerně a zdaleka nejde jen o grafiku, hlásí jeho hráči v diskusních fórech.

Crysis 2 má prý slabší úvod

Prvních 5 hodin musíte dle OPM přetrpět.

Další z prvních recenzí sci-fi střílečky Crysis 2 otiskl anglický časopis OPM. Hra v PS3 verzi si od něj vysloužila výborné skóre 8/10 za silnou vizuální stránku, technické zpracování a čerstvé nápady.

MP hacky v Crysis 2 a Modern Warfare 2

První trpí, druhý to řeší.

Vývojáři v Cryteku mají smůlu. Nejen že hra unikla na internet, teď se ještě před vydáním objevily první multiplayerové hacky pro PC verzi. Ty by se dříve či později objevily tak jako tak, ale fakt, že jsou k dipozici už nyní, jistě přidělal vývojářům nejednu vrásku na čelo. Pokud se na záplatování multiplayeru rychle nevhrnou, mohl by být v podstatě nehratelný už při samotném spuštění.

Crysis 2 fotoseriál

V této grafice běží plynule i na starším počítači.

V multiplayerovém demu Crysis 2 pro PC nejde kromě obecné úrovně grafiky nastavit vůbec nic dalšího. V interiéru tak nejsou vidět mezi nejnižším a nejvyšším nastavením téměř žádné rozdíly.

Jak dopadla první recenze Crysis 2?

V Cryteku můžou oslavovat.

V novém čísle Oficiálního Xbox Magazínu se objevila první recenze na Crysis 2 a je velmi pozitivní. OXM udělil Crysis 2 krásné hodnocení 9/10.

Crysis 2 při vydání bez DirectX 11

Podpora má být dodána později.

Očekávané Crysis 2 už je skoro za dveřmi, do obchodů by se mělo dostat 25. března, ale jak se zdá, při vydání ještě nebude v PC verzi podporovat slíbené DirectX 11.

Stahujte PC demo Crysis 2

S linky na download a nahrávkami MP map.

Asi by to nebyli Crytek a EA, kdyby něco neuteklo o pár hodin dříve, než původně mělo o půlnoci západoamerického času. Od dnešní deváté hodiny ranní ale už je slíbené multiplayerové PC demo očekávaného Crysis 2 oficiálně venku. Má velikost 1,6 GB a stáhnout se dá z následujících linků:

Crysis 2: bez co-opu & Prorokův návrat

Absence EA Online Pasu naopak výhodou.

Ne že by s tím někdo počítal nebo to hře nějak výrazně vyčítal, když by to vyžadovalo spoustu kompromisů a ústupků při designování hratelnosti, aspoň to ale máme potvrzené černé na bílém. "Crysis 2 nebude obsahovat kooperativní hru," přiznal šéf Cryteku v rozhovoru pro CVG.

Crysis 2

"Ta Socha svobody asi stála jinde."

"Ta Socha svobody asi stála jinde."

Crysis 2 - dojmy ze singleplayeru

Prošli jsme se podzemím New Yorku.

Je to docela zajímavá náhoda, že když Eurogamer od EA dostal oficiální možnost otestovat PS3 verzi Crysis 2, prakticky zároveň propukla kauza okolo uniklé bety (z níž seriózní média nic nenahazují). Někdo z vás tak Crysis 2 možná už hraje, ale ti, kteří si raději počkají na 100% dokončený a vyladěný produkt, možná vezmou zavděk našimi dojmy z jedné singleplayerové úrovně.

Electronic Arts před okamžikem oficiálně oznámili, že očekávané PC demo Crysis 2 vyjde přesně 1. března. To je ta nejlepší odpověď na kauzu s únikem nedodělané verze a zároveň hozená rukavice těm, kteří argumentují, že si nemají hru jak jinak vyzkoušet.

Crysis 2 česky i na PS3/X360

EA Czech se vzepřeli trendu.

Domácí distributoři před pár lety experimentovali s lokalizací i konzolových verzí multiplatformních her, z hlavy si vybavuji například Saints Row 2. Záhy se však ukázalo, že to nemá na (většinou nízký) počet prodaných kusů jakýkoli vliv, a tak od toho všichni postupně upustili. Protože všechna ta práce okolo toho (implementace a schvalování u Microsoftu a Sony, problémy s patchi atd.) za výsledek nestojí. A to navzdory faktu, že češtinu třeba měli tak jako tak hotovou pro PC verzi.

Opustí Crytek nezbednou PC scénu?

Otevřený dopis po úniku Crysis 2.

Po víkendových událostech s nepříjemným únikem kompletní, nedokončené verze Crysis 2 mnozí věštili nehezkou budoucnost. Čekali, že studio Crytek praští do stolu se slovy, že jim došla trpělivost a že kvůli těmto problémům opustí PC scénu (ne že by se na konzolích nepirátilo, ale není to tak jednoduché ani ve světě rozšířené). S napětím a zadrženým dechem se proto začítali do otevřeného dopisu od šéfa Cryteku Cevata Yerliho, který byl vždy velkým zastáncem PC scény, i když po prvním dílu Crysis pochopil, že spoléhat se jen na ní v současné době prostě nelze.

Crysis 2 uniklo k pirátům

EA varují před mylnými závěry.

Stalo se to samé co svého času s Half-Life 2, Halo 3 nebo třeba Assassin's Creed. Na internet předčasně, dlouhých 49 dnů před vydáním unikla hra Crysis 2. Oznámil to v noci na dnešek na oficiální stránce přímo distributor Electronic Arts, který je prý touto novinkou hluboce zklamán.

MP demo Crysis 2 nakonec i na PC

Crytek na majitele počítačů nezapomíná.

Zatímco ostatní vývojáři v poslední době na PC platformu čím dál tím víc kašlou (viz včerejší aktualita o tom, že DLC k Dead Space 2 nevyjde na PC), Crytek na ní začínal, a i když se přesunul i na konzole, rozhodně na ni nezapomíná.

Zabugované demo Crysis 2 se opravuje

Pokud máte problémy, nebojte se.

Asi to není úplně dobrá vizitka, ale nebojte. Pokud máte pocit, že je Xbox demo multiplayeru ve hře Crysis 2 plné bugů, v Cryteku se pracuje na opravách.

Zítra vyjde demo Crysis 2

Multiplayer ale jen pro jednu platformu.

EA zítra vydají multiplayerové demo Crysis 2 výhradně pro konzoli Xbox 360. Hratelná ukázka bude k dispozici pouze majitelům zlatého účtu na Xbox Live.

Chystá se Crysis pro mobilní telefony?

Crytek hledá vývojáře pro mobilní platformy.

Německé studio Crytek, známé svými náročnými hrami Crysis, hledá vývojáře pro operační systém iOS, který pohání iPhony, iPody a tablet iPad. V inzerátu se mluví o vytváření komplexních aplikací a stejně tak se hledá někdo, kdo bude mít zkušenosti s vývojem i na Android a Windows Mobile.

Crysis 2 potřebuje skvělé recenze

Hodnocení 90+ je prý nutné.

Crytek v připravované Crysis 2 pevně věří a proto tvůrci souhlasí s tím, že by hra měla mít průměrné hodnocení minimálně 90 bodů ze sta. To již před nějakou dobou řekl o Crysis 2 sebejistě David DeMartini, šéf EA Partners a nyní mu dal výkonný producent Nathan Camarillo z Cryteku za pravdu.

Jamesi Cameronovi se Crysis 2 líbilo

Není to první 3D hra od Cryteku.

Filmový režisér James Cameron prý už viděl střílečku Crysis 2 bežet ve 3D a moc se mu líbila. Takhle to veřejnosti alespoň prezentoval šéf studia Crytek, Cevat Yerli, v novém rozhovoru na serveru Edge.

Crysis 2

Central Park i přestřelka na střechách.

Central Park i přestřelka na střechách.

Crysis 2

Už je to jisté: nejhezčí hra jara.

Už je to jisté: nejhezčí hra jara.

Crysis 2 už je ve stádiu alfa

"Teď už není cesty zpátky."

Německému hernímu serveru PC Games se podařilo natočit audiorozhovor se Stenem Hüblerem neboli lead designérem Crysis 2.

EA posílají pozvánky do bety Crysis 2

Je ale jen multiplayerová a konzolová.

EA začali rozesílat pozvánky do multiplayerové bety Crysis 2 a tak by se každý z registrovaných fanoušků hry měl přesvědčit, zda mu do emailové schránky také jedna nespadla. Podle dosavadních informací je nicméně beta určená jen majitelům konzole Xbox 360.

Crysis 2 - dojmy z multiplayeru

Multiplayerové dovádění na vrcholku mrakodrapu.

Společným prvkem prakticky pro všechny hlavní prezentace na výstavní ploše EA na letošním GC bylo, že každý novinář si hry mohl alespoň na chvilku osahat, což samozřejmě chválím. Výjimkou nebyl ani Crysis 2, u něhož jsem dostal do rukou gamepad od X360 a pár minut času v multiplayerové hře. Tomu však předcházela krátká prezentace jednoho z tvůrců, který z tváří novinářů rychle vyčetl, že už bychom chtěli co nejdříve začít a úvodní povídání zkrátil na minimum. Přeci jenom už jsme většinu faktů znali z předchozích prezentací.

Crysis 2 vyjde v březnu

Plus první screenshot z multiplayeru.

Jak oznámili tvůrci z Cryteku na svém Twitteru, Crysis 2 vyjde v Evropě 25. března. V Americe vyjde o tři dny dříve.

Odklad Crysis 2

Vyjde až začátkem příštího roku.

Na investorské konferenci EA bohužel ani tentokrát nechyběla smutná zpráva: sci-fi střílečka Crysis 2 byla odložena na poslední fiskální čtvrletí EA.

Crysis 2 bude mít nejlepší AI vůbec

Tvrdí to vývojáři hry.

Crytek bude mít se svým připravovaným Crysis 2 zajisté co dokazovat. Tvrdí totiž, že umělá inteligence nepřátel ve hře bude nejlepší. Jako nejlepší vůbec. Nejlepší AI všech dob.

3D ovlivní výkon her

Zhoršit se bude muset grafika, nebo fps.

3D hry budou muset oželet super grafiku, nebo půjde dolů počet snímků za sekundu (fps), tvrdí Mathieu Girard, senior producent R.U.S.E.

Limitovaná edice Crysis 2

Co dostanete za 4000,- Kč?

Švédský internetový obchod Webhallen asi omylem dopředu prozradil limitovanou verzi Crysis 2, konkrétně nazvanou Nano Edition. Ta by podle možnosti předobjednávky měla stát v přepočtu okolo 4000,- Kč.

Crysis 2

I ♥ NY!

Kdybych měl udělovat subjektivní E3 ocenění, Crysis 2 by v těch tradičních byl dozajista úctyhodným soupeřem, ale kde by vyhrál na plné čáře, by byla cena ze největší televizi. Fakt. Nevím, jestli jsem vůbec někdy v životě takhle obrovskou televizi viděl. Tři metry úhlopříčka? Může být. V EA prostě ví, jak své hry prodat. Protože vidět Crysis 2 na obrazovce s několikametrovou diagonálou je zážitkem vskutku pamětihodným.

Crysis 2 ve 3D?

Spekuluje o tom USA Today.

Americký deník USA Today přišel v první den E3 s neověřenou informací, že Crysis 2 bude podporovat 3D zobrazení. To by se podle deníku mělo vztahovat i na multiplayerovou složku hry.

Crysis 2 potvrzeno na prosinec

Odklad na příští rok nehrozí.

Tak tohle asi nikdo nečekal. Navzdory dřívějšímu posunu Crysis 2 na poslední fiskální rok EA, což by v praxi znamenalo vydání hry nejpozději v březnu 2011, byl titul podle všeho posunut zase zpět.

Crysis 2

Jak budou vypadat HUD a protivníci?

Jak budou vypadat HUD a protivníci?

Crysis 2 bude zabiják Halo

Sebevědomě to tvrdí EA.

Jednou z největších her letošního roku bude bez pochyby Halo: Reach, kde právě probíhá beta. A právě na velkou popularitu Halo si nyní chtějí dupnout EA a prohlašují, že připravovaný Crysis 2 by měl být “zabiják Halo”:

Crysis 2 lepší na PlayStation 3

Řekl to přímo vývojář.

Carl Jones neboli šéf vývoje sci-fi střílečky Crysis 2 nedávno okomentoval její multiplatformní povahu. Pokud tedy váháte, jakou konzolovou verzi hry si nakonec pořídit, netřeba se dál trápit.

Crysis 2

Newyorská předváděčka se jen hemžila novinkami.

Kde jinde než v New Yorku představili EA novinářům, včetně zástupce Eurogameru, svoji sci-fi akci Crysis 2, zasazenou právě do této americké metropole. Ačkoliv začátek předváděčky vycházel z úrovně, které se věnovalo už naše starší preview, nakonec jsme se dozvěděli leccos nového.

Crysis 2

Dva screenshoty a dva artworky.

Dva screenshoty a dva artworky.

EA: Crysis 2 bude prostě nejlepší

Producent střílí superlativy od boku.

Nathan Camarillo čili výkonný producent Crysis 2 se nechal slyšet, že v případě druhého dílu sci-fi střílečky půjde o "hru s nejlepší grafikou v historii videoher".

Nová data vydání her od EA

Odklad APB, Crysis 2 ještě letos a další.

Na večerní investorské konferenci EA padlo mnoho slov, nejdůležitější jsou ale rozhodně upřesněná data vydání.

Crysis 2

Nový oblek, nové prostředí a třetí nepřítel.

2023, New York. Od událostí z prvního Crysis uplynuly tři roky a mimozemšťanům se za tu dobu povedlo rozpoutat další světovou válku. Válčí se v brazilském Riu de Janeiru, pod palbou se ocitl Londýn, boje se nevyhly japonskému Tokiu a především pak nepřítel zamířil do samotného srdce USA, New Yorku. Všechna tahle města musela být evakuována a jejich obyvatelé přesunuti do bezpečnějších částí, ale o to poslední chtějí lidé bojovat až do posledního muže.

Na Crysis 2 pracují i Free Radical

Autoři nepovedeného Haze pomáhají.

Redaktorům německého serveru PC Games se podařilo získat interview s Farukem Yerlim z Cryteku. Ten v rozhovoru prozradil, že na vývoji Crysis 2 se (vedle německého Cryteku) podílí i někdejší vývojáři z Free Radical.

Známe zasazení Crysis 2

Bude se odehrávat ve světové metropoli.

Je to vlastně jen nepatrný střípek, ale pro fanoušky nadšeně očekávající sci-fi střílečku Crysis 2 má zcela zásadní hodnotu. Podle obálky únorového čísla amerického OPM se totiž hra bude odehrávat přímo v New Yorku.

Termíny Crysis 2 a Dead Space 2

Ony a The Old Republic možná až za rok.

Na noční investorské konferenci EA prozradil sám šéf firmy, John Riccitiello, že Dead Space 2 i Crysis 2 vyjdou během příštího fiskálního roku firmy.

Nové informace o Crysis 2

V trochu jiné džungli.

Když americký papírový časopis PC Gamer na obálku svého lednového čísla umístil sci-fi střílečku Crysis 2, doplnil to vedle povinných výkřiků o světové exkluzivitě materiálu také souslovím "osvobozující nový směr". Jak ale prozrazují první přepisy kýženého preview, žádná zásadní revoluce se asi konat nebude.

Crysis 2 v novém PC Gameru

Jeho vývojáři se zaměří na vertikalitu.

Snad ještě na poslední chvíli před vánočními svátky na pulty anglických trafik zamíří nejnovější číslo PC Gameru, na jehož obálce se překvapivě skvěje Crysis 2.

Crysis 2

Oblek se vysměje všemu kromě příruční atomovky.

Crytek pojal kolínský veletrh opravdu po svém. Nejdříve si jeho představitelé v čele s Cevatem Yerlim jen povinně odseděli konferenci EA a teprve dnes ve čtvrtek vypustili něco konkrétního k Crysis 2. Není to synopse děje a nejsou to ani záběry z hraní, ale přesto to o hře leccos prozrazuje: jde totiž o velmi detailní informační brožurku k Nanosuit 2, obleku, který ve hře obléknete.

Crysis 2

Takhle bude vypadat váš nový oblek.

Takhle bude vypadat váš nový oblek.

CryEngine 3 vydrží až do roku 2012

Kdy má přijít další generace konzolí.

Prezident a spoluzakladatel firmy Crytek - Cevat Yerli, se domnívá, že další generace konzolí tu bude až někdy kolem roku 2012. Do té doby si firma vystačí se svým CryEngine 3, který má pohánět chystanou multiplatformovou střílečku Crysis 2.

Crysis 2 pro konzole bylo nevyhnutelné

Crytek objasnil, proč skončil s exkluzivitou.

Jednou z velkých zpráv na E3, neprávem přehlíženou, bylo oznámení společnosti Crytek, že se pracuje na Crysis 2 a že pokračování graficky revoluční PC hry bude k dostání také na konzolích Xbox 360 a Playstation 3. Bude to vůbec první hra od Cryteku, která se přesune také na konzole. A jak říká ředitel společnosti, tento krok byl prostě nevyhnutelný.

Crysis 2 otestuje možnosti PS3 a X360

Pokračování hry využije hardware naplno.

Poměrně nízká prodejní čísla jedničky Crysis firmu Crytek definitivně přesvědčilo. Pokud chcete na nějakém AAA titulu pořádně vydělat, musí být multiplatformní. Protože se Crysis prodávalo jen pro PC, prodejní čísla nebyla příliš vysoká a tak se stalo nevyhnutelné. V Crytek vyvinuli nový engine zvaný CryENGINE 3, který je schopen běžet jak na PC, tak i na Xbox 360 a Playstation 3 a další díl Crysis už bude na všech konzolích nové generace, stejně tak i na PC. Jak je to ale možné, když by měla mít dvojka Crysis ještě lepší grafiku než jednička a v době vydání jedničky tvůrci říkali, že takovou grafiku prostě na konzole nikdo nebude schopný dát? Jak tvrdí ředitel Cryteku Cevat Yerli, Crysis 2 vyždíme všechno, co obě konzole umí.