Pirát Assassin's Creed odsouzen

Nemine ho domácí vězení a pokuta.

V únoru 2008 unikla na internet pirátská kopie prvního Assassin’s Creed, celé dva měsíce před vydáním. Člověk, který je za tento útok zodpovědný, pochází ze Severní Karolíny a jmenuje se Christopher Anzalone. Christopher ukradl kopii z Optical Experts Manufacturing, což je firma, která vyráběla disky pro distribuci.

Chritopher byl Ubisoftem zažalován a nyní byl odsouzen. Dostal tři měsíce domácího vězení, pětiletou podmínku a musí zaplatit pokutu 25 tisíc dolarů. Ubisoft se tehdy ještě soudil i se samotnou Optical Experts Manufacturing, ale od žaloby nakonec upustil.

Snad neexistuje PC hra, která by se nepirátila a která by nebyla někde na internetu k dispozici zdarma. Proti tomu je ale počet odsouzených pirátů velmi nízký, až mizivý. Aktuální případ ovšem ukazuje, že to není nemožné a že za pirátství lze skutečně vyfasovat nějaký postih.

I když postih Christophera není zase tak hrozný - tři měsíce bude zavřený doma a 25 tisíc dolarů je ještě poměrně malá částka, v porovnání s běžnými kalkulacemi údajných ztrát herních firem.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna