Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EDGE: Dark Souls 2 více přímočarý a srozumitelný

Bít na poplach?

Zprvu se to může jevit jen jako tradiční vzpoura pár internetových křiklounů, jakých už bylo nepočítaně, obvykle vycucaných z prstu. V tomto případě by mohlo plamen nenávisti hardcore fanoušků zažehnout například to, že mít draka v traileru je na takovou sérii moc tuctové :)

Jenže ve skutečnosti vše překvapivě čerpá od redaktorů respektovaného britského časopisu EDGE, kteří už měli možnost Dark Souls 2 naživo vidět, mluvit s tvůrci a napsat o něm exkluzivní preview, které určitě muselo být dopředu oficiálně schváleno.

"Dark Souls 2 bude více přímočaré a více srozumitelné," uvedli tvůrci z tokijského studia FromSoftware se stejnou upřímností, jako když na E3 přiznali potíže s konvertováním jedničky na PC. Může to být věta jednoduše vytržená z kontextu, ale pokud by se potvrdila, šlo by krátce po oznámení o nejméně štastný výrok, jaký vůbec mohli pronést.

Stane se tedy z pokračování kultovního akčního RPG najednou titul uzpůsobený masám, který se zpronevěří původní myšlence Dark Souls a Demon's Souls? Je potřeba začít bít na poplach kvůli riziku další zprzněné značky? Co k tomu vlastně autory vede? Časopis EDGE slibuje vysvětlit jejich pohnutky, zatím pouze neurčitě zmínil ovlivnění konceptu hry osobami vývojářů.

Autor série Hidetaka Miyazaki údajně měl ustoupit od kormidla vývoje a přenechat ho jiným, přestože oficiální ohlášení jasně uvádělo jeho dozorování hry. Podzřelé je na EDGE i to, že sobotní tisková zpráva Namco Bandai si přitom dávala extra záležet na zdůraznění, jak bude Dark Souls 2 věrné předchůdci a jak si zachová jeho nádech.

Závěrem ještě dnešní oficiální HD verze renderovaného filmečku:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Dark Souls II

Video Game

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments