Skip to main content

Časově omezené demo Monster Hunter Rise dnes venku

+ jízda na monstrech a trailer.

Vzhledem k obrovské prodejnosti minulého dílu Monster Hunter World (i datadisku Iceborne) a neméně velké popularitě Nintendo Switch si od toho Capcom hodně slibuje.

Koncem března vycházející Monster Hunter Rise pro tuto platformu bylo dnes odpoledne přiblíženo ve skoro hodinovém vysílání - zde je jeho záznam:

Watch on YouTube

Demo této hry pro Switch vyleze ještě dnes, ale má háček: dostupné bude jen do 1. února, aby pak nekonkurovalo plné verzi.

Nabídne hráčům čtyři questy (včetně tréninků) různé obtížnosti, v nichž mohou využít veškeré typy zbraní, kterých je čtrnáct.

Ulovit v něm jinak půjde dvě nová monstra: Great Izuchi a Mizutsune. Omezen je také počet, kolikrát můžete úkoly v demu začít, a to jen třicetkrát (pak se stanou nepřístupnými). Savy se do plné verze nepřenesou.

Demo lze hrát samostatně, v lokálním co-opu i online, ale pro ten je potřeba placené členství Nintendo Switch Online.

Výrobce také potvrdil ráno uniklou vlastnost Monster Hunter Rise a to jízdu na monstrech přes nový mechanismus zvaný Wyvern Riding. V bitvách to prý půjde využít jen za splnění určitých podmínek, nikoli vždy.

Trailer také odhalil nová monstra, jako Goss Harag, Barioth, Khezu či Great Baggi. Spekulovaná PC konverze s půlročním odstupem zatím oficálně oznámena nebyla.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube

Read this next