If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Assassins Creed Odyssey má více hráčů než Origins

Ale krabicovky meziročně poklesly, na rozdíl od Forza Horzon 4.

Hezký příklad, jak hitparády prodejů krabicovek už nejsou moc směrodatné při posuzování celkových výsledků.

V pátek vydaný Assassins Creed Odyssey (Alza.cz) má výrazně více hráčů než loňský díl Origins, přestože data za krabicovky ve Velké Británii hovoří o opaku.

Zatímco egyptský díl měl v době vydání špičku na Steamu okolo 41 tisíc lidí naráz (PC verze, bez uPlay a konzolovek), tak aktuální hra z Řecka měla již 62 tisíc souběžných hráčů.

Z toho jasně vyplývá, že Odyssey měl v digitálkách úspěšnější start než Origins. Na data SteamSpy se zatím nelze obrátit, protože jsou o několik dnů opožděná.

Auditor britského trhu, GfK, mezitím oznámil, že nová hra prodala v krabicích o 25 procent méně kusů než loňský předchůdce. Ale to signalizuje pouze prostý fakt, že čím dál více lidí se přiklání k digitální verzi, zvlášť při bohatém slíbeném DLC plánu, ne že by Odyssey šlo na odbyt hůře.

Této tezi nicméně odporují data Forza Horizon 4, kde debutovala na třetí příčce: startovní prodeje krabicovek byly naopak silnější než před dvěma lety u Forza Horizon 3. Tam to lze přičíst faktu, že aktuální závody jsou právě z prostředí Velké Británie, takže místní hráči mají o hru větší zájem než o díl z daleké Austrálie. A neporazil to ani fakt, že plná hra je od začátku dostupná za pár liber na službě Xbox Game Pass.

Níže kompletní pořadí krabicovek z Británie:

  1. FIFA 19
  2. Assassin's Creed Odyssey
  3. Forza Horizon 4
  4. Marvel's Spider-Man
  5. Super Mario Party
  6. Shadow of the Tomb Raider
  7. Tekken 7
  8. Crash Trilogy
  9. Project Cars 2
  10. Grand Theft Auto 5
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments