Skip to main content

Assassin's Creed: Revelations už oficiálně

Bude to završení série s Eizem v Byzantské říši.

Na svém Facebooku Ubisoft už týden naznačoval další Assassin's Creed, média o něm čile psala den co den a teď už hru oznámili konečně oficiálně. Jmenovat se bude, tak jako se předpokládalo, Assassin's Creed: Revelations. Vyjít by hra měla již tento listopad na PS3, X360 a také PC (vsadíte si na to? :) Podle UbiSoftu půjde o poslední díl série v hlavní roli s Eziem.

Tato hlavní postava z ACII/Brotherhood půjde v novém dílu Revelations po stopách svého mentora Altaira do Konstantinopole - srdce Osmanské říše (dnešního Istanbulu v Turecku). Velká armáda templářů totiž ohrožuje stabilitu tohoto regionu, takže je třeba vaší pomoci.

Ubisoft slibuje další úpravy v hratelnosti. Jednou z novinek by měla být schopnost manipulovat Desmondovými vzpomínkami, aby mohl "dešifrovat záhady své minulosti a zjistit tak i něco z budoucnosti".

Vedle kampaně pro jednoho hráče nebude samozřejmě chybět "přepracovaný a rozšířený" multiplayer, ve kterém budou nové módy, mapy a postavy.

"Nová zbraň a nástroj, který mění způsob, jak bojujete a jak se pohybujete po světě"

Game Informer

"Assassin's Creed: Revelations bude obsahovat několik novinek a pár velkých překvapení," říká kreativní ředitel projektu, Alexandre Amancio. "Nemůžeme se dočkat, až hru předvedeme na E3." Co tím myslel? Možná to, co naznačil časopis Game Informer: "Ve hře bude zbrusu nová zbraň a také nástroj, který mění způsob, jak bojujete a jak se pohybujete po herním světě".

Revelations vzniká jako vždy v UbiSoft Montreal a pomáhají mu další pobočky firmy ve francouzském Annecy, kanadském Quebecu, Singapuru, Bukurešti a také studio Massive Entertainment (World in Conflict). Dosavadních tří her Assassins Creed se prodalo 28 milionů kusů, což z nich dělá jednu z nejúspěšnějších sérií současné generace konzolí, která teď vychází pravidelně rok co rok a jde o největší dojnou krávu výrobce. Z dnešního ohlášení se dá odhadovat, že příště (v roce 2012) už bychom mohli dostat plnohodnotný AC3.

Read this next