Skip to main content

Asssassins Creed Mirage v detailech, má se chystat i remake prvního dílu

"Potvrzený" únik.

Desátého září proběhne oficiální vysílání o budoucnosti série Assassins Creed od UbiSoftu, ale něco jsme se dozvěděli už tento týden v předstihu. Informace z tohoto úniku podpořil známý redaktor Jason Schreier, který má konekce a v minulosti zveřejnil podobné detaily, takže se zařadily do škatulky uvěřitelných.

Nová hra se má jmenovat nakonec Mirage, nikoli Rift. Vyjde prý až mezi dubnem až červnem 2023, čili v příštím fiskálu firmy, nikoli v úvodních měsících roku, jak se myslelo.

Odehrávat se má v letech 860 až 870 v Bagdádu během anarchie. Hrát máte za Basima v jeho mladých letech, kdy teprve jako zlodějíček začínal a než se zformovali Hidden Ones.

Hratelnost má být prý návratem ke kořenům série, se silnou inspirací z prvního dílu Assassina. Ořezány mají být četné RPG prvky, na rozdíl od posledních pár her, takže žádné volby v dialozích, žádný výběr pohlaví a žádný systém levelování.

Celé to má být odlišné od Valhalla, s novými animacemi, s návratem orlího pohledu zeshora Eagle Vision (ale zde jako dron) a se strunovou dýkou. Chybět nemají tzv. Visions of Loki.

Co se dosud nevědělo, jsou plány UbiSoftu vytvořit ještě oficiální remake Assassins Creed 1, na enginu Mirage a s jeho grafickými podklady. Dostat se k němu máme s párměsíčním odstupem (tedy na podzim příšího roku) přes Season Pass, který vedle toho přinese i DLC s městem Constantinople.

Naopak Schreier popřel jiné zvěsti od tohoto zdroje, že by ve hře bylo více měst k prozkoumání, rozdělených řekami a pouští, to prý pravda není.

Read this next