Skip to main content

Attentat 1942 a Svoboda 1945 také ve fyzické sběratelské edici

S bonusy + cena.

Charles Games tento týden oznámili, že jejich nová hra Svoboda 1945: Liberation vyjde v srpnu 2021 také ve speciální fyzické Xzone dvojedici se starším titulem Attentat 1942 a se spoustou bonusů navíc, které jinde jen tak neseženete.

Nejdříve ale obrázek, jak bude vypadat to, co si koupíte za 499 Kč.

"Jde o vůbec první fyzické vydání našich her, tak jsme se ho spolu s Xzone rozhodli pojmout ve velkém stylu. V balení najdete samozřejmě samotné hry, v podobě dvou Steam klíčů. Jeden je pro Attentat 1942, Českou hru roku 2017 o událostech po smrti Reinharda Heydricha a životě v protektorátu, druhý klíč je pro Svobodu 1945: Liberation, která vypráví příběhy o poválečných událostech na česko-německém pohraničí," praví tisková zpráva.

Kromě Steam klíčů najdete v edici artbook o vývoji obou her, 3 fotografie z příběhu Svobody 1945: Liberation (doprovázet vás budou celou hru), oboustranný A2 plakát, dobový protinacistický leták (ten, který jste v Attentatu 1942 museli schovávat před gestapem) a kartičku s návodem na vyvolání fotografií v temné komoře - stejný recept, který jeden z hrdinů Svobody 1945 používal během poválečného chaosu.

V artbooku kromě skic najdete taky detaily z vývoje, vzpomínky historiků nebo ilustrátorů. Ukáže vám v něm taky skutečná místa, která stála předlohou řady herních scén.

"Když nás Xzone oslovilo s nabídkou fyzické verze, neváhali jsme. V našich hrách se hodně pracuje s dobovými předměty a byla to skvělá příležitost, jak historii hráčům a hráčkám přiblížit nejen virtuálně," říká k edici hlavní game designér obou her Vít Šisler. "Attentat 1942 i Svoboda 1945: Liberation jsou hry o důležitých událostech naši historie, a tak jsme rádi, že se můžeme na jejich připomínání podílet také," dodává Martin Schovanec z Xzone.

Read this next