Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Autobusový Fernbus Simulator přifrčí koncem měsíce i na současné konzole

+ cena, info, obsah.

Tato hra od TML-Studios a Aerosoftu existuje pro PC již od léta 2016, kdy ji poháněl Unreal Engine 4 (velmi kladné uživatelské recenze z poslední doby).

Nyní se simulátor dálkových meziměstských autobusů poprvé dostane i na současnou generaci konzolí. Vznikl v těsné spolupráci s Flixbusem, jehož typické zelené vozy zde dostanete pod kontrolu.

Fernbus Simulator pro PlayStation 5 a Xbox Series vyjde přesně 28. února 2023 s doporučenou cenovkou 40 eur. Níže je šest let starý trailer z počítačové verze:

Řídit tady budete autobusy MAN Lion Coach a Lion Coach C s věrně zpracovanou palubní deskou, abyste úspěšně projeli celkem přes 50 tisíc kilometrů dálnic po více než stovce krajů Evropy a stovce implementovaných městech, s ikonickými místy jako Braniborská brána v Berlíně či Eiffelova věž v Paříži.

Kromě kochání se vás ale čeká hlavně běžný život řidiče - navigace po komplexní síti dálnic a neustálá komunikace s centrálou. Potýkat se při stresu z našponovaného jízdního řádu musíte s dynamickým počasím a noční jízdou, uzavírkami silnic, kolonami i nehodami.

Animovaní pasažéři vám ukáží vstupenky pro check-in, můžete jim prodat lístky na místě a dokonce také opustit autobus ven. Pro hračičky tu je Free Ride mód bez omezení. Hlášení uvnitř autobusu má odpovídat tomu skutečnému.

V re-edici pro konzole už budou zabudované mapové DLC s Německem, Holandskem, Českou republikou, Francií, Rakouskem atd. Do budoucna se počítá s DLC s dalšími autobusy.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments