Skip to main content

Batman Arkham Crisis v uniklých detailech

Letos v říjnu?

Warner Bros nutně potřebují nějakou velkou hru pro hardcore hráče na letošní podzim - ten poslední ve znamení staré generace konzolí, takže spíš nějaký vedlejšák při schování si toho úplně nejlepšího až na start příštích konzolí. Zkrátka něco jako předtím Hitman 2 či Shadow of War.

Pokud čerstvé spekulace od údajného testera nelžou, měl by se ji stát Batman Arkham Crisis (Alza.cz), prý plánovaný na Halloweena, tedy na konec října 2019. Po více než dvouletém vývoji s těmi nejvyššími ambicemi má k oznámení dojít někdy v březnu.

Roli hlavního záporňáka tentokrát sehrají Court Of Owls, organizovaná skupina zločinců útočící na Batmana, Gotham City i Bruce Wayneho, proto to slovo krize v názvu.

Hra má mít dvanáctidílný, komplexní příběh, přičemž každá kapitola zabere zhruba hodinu. Chybět nemá Dick Grayson, který vás opustí krátce po začátku, zatímco později se objeví Jason Todd.

Určité pochybnosti o věrohodnosti těchto spekulací přináší další bod, že město se střídáním denní doby má být přesně 1,7x větší než to z GTA 5. A že Batwing, využitelný pro přesuny či v boji, nahradí Batmobile, tedy už nebudete jezdit po ulicích autem.

Kooperativní mulťák má být bokem hlavního příběhu, jen ve formě vedlejších misí, ty však prý pořádně nabobtnají, když nepůjde o patnáctiminutovou záležitost, nýbrž až tříhodinovou. Pryč mají být Riddlerovy trofeje, nahrazené třiceti složitými výzvami.

Věřit nebo nevěřit? Není to poprvé, co o Court Of Owls slyšíme, před pár týdny byly nalezeny v portfoliu grafika blízkého Warner Bros artworky právě na toto téma. Nicméně později je smazal s tím, že mělo jít jen o domácí akvititu ve volném čase.

Watch on YouTube

Read this next