If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Battlefield 5 odložen

Nezvyklý tah EA.

Šance, že by EA snad někdy odložili svou vlajkovou střílečku podzimu, byla - nadneseně řečeno - nižší, než že Zemi trefí meteorit. Něco takového dosud prostě neexistovalo, dlouho dopředu stanovený termín se vždy musel stihnout za každou cenu, i když to znamenalo třeba nějaké ústupky.

Nyní však EA svůj přístup překvapivě změnili: rozhodli se odložit Battlefield 5 (Alza.cz) o více než měsíc, započítáme-li do toho i předčasný přístup.

Nevyjde tedy v půlce října, nýbrž až 20. listopadu 2018, pro všechny tři platformy.

Pořád tedy stihne vánoční sezónu, ale už nebude "škrcen" usilovnou snahou o vyhnutí se, resp. předhonění příchodu Red Dead Redemption 2. Jen nebude moci být zlevněn na Black Friday, což ublíží počtu kusů do fiskálního reportu firmy.

"Budeme pokračovat ve vylaďování s finálními úpravami základní hratelnosti, a také se ujistíme, že naplníme potenciál služby Tides of War," komentoval to generální manažer DICE, Oskar Gabrielson. Prý jsou si vědomi, že posun znamená delší čekání pro všechny, leč je potřeba, aby hra dobře dopadla.

Že se nestíhá, bylo zjevné už delší dobu, když prosakovaly zprávy, které všechny režimy a vlastnosti v základní hře v době vydání nebudou a objeví se až později formou DLC. Naposledy se takto mluvilo před pár dny o absenci kooperativního režimu.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments