Skip to main content

Šestá kapitola Battlefield 5 vás vezme do džungle - už i trailer a detaily

+ UPDATE o řádné představení.

Dnes odpoledne byl publikován slíbený trailer se sestřihem z hraní nového obsahu, který se zpřístupní už 6. února.

Přídavek do Battlefield 5 zavede hráče na Šalamounovy ostrovy v Pacifiku, které už nejsou jen plážovým rájem a plackou, nýbrž nabízejí i vnitrozemí s kopci a hustou vegetací. Níže oficiální popis od výrobce a další obrázky.

Watch on YouTube

NARUKUJTE NA NOVÉ MAPĚ S UZAVŘENÝM PROSTŘEDÍM - Nebezpečí a příležitosti číhají všude. Na mapě Solomon Islands budete bojovat v džungli, ve které nikdy nevíte, co se skrývá za dalším ohybem řeky, v křoví nebo v maskovaných bunkrech. Ať už bojujete v řadách amerického útoku, nebo bráníte japonské linie, terén se může stát vaším nejlepším přítelem - nebo tím nejhorším protivníkem.

Řeky a močály blokují cestu pěchotě a tankům, ale mazaní vojáci využijí tato zúžená místa ve svůj prospěch. Čeká vás zteč úzkými stezkami napříč hustou džunglí a boj o skrytá opevnění.

Mapu Solomon Islands jsme navrhli jako dějiště pěchotního boje tělo na tělo, s kombinací boje v pozemní a námořní technice. Například režim Breakthrough na této mapě doslova zazáří. Obránci se mohou ukrývat a využít terén k udržení linie, útočníci budou mít několik možností: útok po křídle, pěchotní útok, nebo boj pomocí výsadkových lodí k čelnímu útoku.

UCHOPTE NOVÉ ZBRANĚ A VYBAVENÍ - Díky bojům v 6. kapitole můžete odemknout tři nové zbraně a dva kusy vybavení, které obohatí váš arzenál. Tyto silné nástroje jsou všechno odměny v kapitole. Znamená to, že jimi budete odměněni, jakmile získáte zkušenosti v kapitole a dosáhnete v ní potřebných úrovní.

Takže co vás čeká? Pro třídu Support máme lehký kulomet Type 11 a brokovnici Model 37, což by mělo stačit na střední a krátké vzdálenosti. Hráči třídy Assault budou moci odemknout M2 Carbine, agilní a plně automatickou pušku vhodnou do boje v džungli.

Co se týče vybavení, hráči třídy Assault dostanou raketomet M1A1 Bazooka proti vozidlům. Na dlouhou vzdálenost se jedná o vynikající protitankovou zbraň, nicméně nablízko bude vhodnější použít jiné vybavení. Zničující výbušnina Lunge Mine vás v 6. kapitole čeká také. Hráči tříd Assault a Support mohou touto zbraní vyřazovat nepřátelské tanky.

V 6. kapitole: Into the Jungle budou k dispozici tři noví elitní vojáci s nezaměnitelným vzhledem, postavami, hlasy* a zbraněmi zblízka.

Misaki Yamashiro - zkušená a trénovaná útočná specialistka. Má železnou vůli i odhodlání. Navzdory svému mládí má bohaté zkušenosti v džungli a na tropických bojištích. Misaki je zblízka skutečně smrtící, bojuje totiž pro ni typickou zbraní Commando Machete. Tuto elitní bojovnici lze odemknout jedinečným způsobem. Místo nákupu Misaki ve zbrojnici získejte příslušnou úroveň kapitoly, a dostanete ji jako odměnu. Pokud si chcete za tuto nelítostnou bojovnici zahrát, dosáhněte 40. úrovně, než 6. kapitola skončí.

Steve Fisher - když zrovna nestíhá nepřátelské letouny na obloze, pravděpodobně ho zaslechnete citovat své oblíbené filmové hvězdy. Tento nebojácný a veselý pilot se do boje vrhá takovým stylem, jako kdyby mu žádné nebezpečí újmy na životě vůbec nehrozilo. Steve má ve zvyku ocitat se v nevýhodných situacích, kde se často spoléhá na svou zbraň zblízka - Fight Stick.

Akira Sakamoto - mládí a nadšení. I když právě tohle jsou Akirovy hlavní přednosti, vždy se snaží odvézt tu nejlepší práci a do puntíku splnit každý rozkaz. Je proslulý tím, že když ho jeho parťáci potřebují, vždy je ve správný čas na správném místě. Akira je úspěšný pilot letounu Zero, který se může pochlubit výjimečnými reflexy a vynalézavostí. Zajímavé je, že z kniplu vytrženého ze zničeného letadla si vyrobil smrtící zbraň k boji zblízka.

Původní zpráva 27.1. - K oficiálnímu odhalení dojde zítra, toto berme jen jako takový teaser.

EA vypustili první obrázek z nadcházející šesté kapitoly přídavného obsahu do Battlefield 5.

Jmenovat se bude Into the Jungle. Čili po válce v Pacifiku z páté kapitoly (říjen 2019) nás DICE vezmou do pořádné džungle, kde potkáte i nějakou asijskou vojandu s maskováním na obličeji.

Půjde o zásadní rozšíření navazující na patch 5.2, který řešil balancování většiny zbraní na základě ohlasů hráčů.

Podrobné představení proběhne v úterý 28. ledna v 15 hodin našeho času.

Read this next