Skip to main content

Bioshock 2 DLC bude nakonec i pro PC

Hráči si vydání doslova vydupali.

2K oznámili, že i PC hráči se nakonec dočkají posledního DLC pro Bioshock 2 s názvem Minerva's Den.

Společně s ním přijde na PC i DLC Protector Trials a velký patch. Dříve bylo oznámeno, že tato DLC na PC už nevyjdou z „technických a časových důvodů."

Elizabeth tyto důvody na oficiálních fórech nyní rozvádí. Pes byl zakopaný v tom, že rané verze těchto DLC balíčků pro PC byly v natolik nestabilním stavu, že si je 2K ani neodvážili zasílat do Microsoftu na certifikaci.

Technické problémy to byly údajně natolik velké, že by bylo k jejich vyřešení potřeba spousta času. A studio již mělo naplánovanou uzávěrku všech prací na Bioshocku 2, aby se mohlo kompletně přesunout na nový projekt.

Ptáte se, co se tedy změnilo? Inu, 2K se snaží vést s hráči otevřenou diskuzi a po velké zpětné vazbě se společnost rozhodla, že obě DLC pro PC nakonec udělá.

V současné době se prý odstraňují poslední bugy a ihned poté se obsah zašle do Microsoftu na certifikaci. Ta může trvat až čtyři týdny. Zaslání patche a Protector Trials na certifikaci proběhne někdy v prosinci, takže vydání lze očekávat v lepším případě na konci prosince, nebo spíše až v lednu.

Jak patch, tak Protector Trials budou hráčům k dispozici zcela zdarma.

Minerva's Den se ale stále nachází ve stavu, kdy potřebuje spoustu práce a Elizabeth z 2K tak nedokáže říct, jak dlouho bude vývoj ještě trvat.

Read this next