Skip to main content

BioShock: Infinite bude bez filmečků

A dnes vychází PC přídavek pro BioShock 2.

Páteční odpoledne na veletrhu PAX East bylo věnovánu Kenu Levinovi a jeho přednášce na téma BioShock: Infinite. Ačkoliv drtivá většina informací už zazněla při odhalení hry v létě 2010, přesto se našlo pár doplňujících podrobností - třeba že celá hra bude vyprávěná bez jediného filmečku.

Infinite se má pyšnit mnohem rozsáhlejším herním světem než původní BioShock, i když pořád nebudete mít absolutní volnost pohybu třeba jako v Red Dead Redemption. Když ale v dálce spatříte dvoreček nebo nějakou věž, zpravidla se k ní budete moci dostat, tvrdí Levine.

Nejčastějším dopravním prostředkem budou tzv. Skyline, vzdušné vlaky jedoucí na kolejích, které se vinou okolo celého vzdušného města Columbia. Běžně na ně můžete naskočit tak, že se vlaku zespod chytnete oběma rukama a jednoduše se necháte odvézt do další stanice. "Je to jako jezdit na horské dráze, akorát že většinou visíte ve vzduchu a máte v ruce zk-rvenou pistoli," popsal to emotivně Ken Levine.

Levine v přednášce také vysvětlil, že hra se odehrává v alternativní minulosti roku 1912 proto, že právě tehdy si Spojené státy začaly upevňovat pozici světového lídra. Proto autoři designovali celý oblačný svět Infinite tak, aby vypadal jako z 4. července, tedy oslav amerického Dne nezávislosti.

Mimochodem, právě dnes také na PC konečně vychází dlouho odkládaný přídavek Protector Trials pro BioShock 2. Součástí přídavku, který si půjde stáhnout zcela zdarma, bude i patch opravující problémy s citlivostí myši. Připomeňme, že se pracuje také na PC verzi přídavku Minerva's Den.

Read this next