Skip to main content

BioWare: 18 tisíc hacknutých účtů

Lulzsec podruhé hacknuli EVE Online.

BioWare oznámili, že dva dny starý hack serverů Neverwinter Nights vyústil v únik 18 tisíc uživatelských loginů. Konkrétně jde o účty hráčů EA, k nimž se hacker dostal před skoro deset let starý komunitní server napojený na uživatelská fóra Neverwinter Nights. ` Naštěstí tu nebyly uloženy žádné informace o kreditních kartách, hacker se ale dostal k loginům, heslům, emailovým adresám a datům narození. "Jednomu hackerovi se podařilo získat neuatorizovaný přístup na dekádu staré komunitní servery BioWare, prolinkované s fóry Neverwinter Nights," potvrdil Aaryn Flynn, šéf BioWare Edmontonu.

"Okamžitě jsme podnikli všechny patřičné kroky k tomu, abychom ochránili soukromá data našich uživatelů a spustili vyšetřování tohoto úniku. V závěru jsme ověřili, že žádné informace o kreditních kartách nebyly zcizeny a stejně tak jsme po hráčích nikdy nevyžadovali ani např. jejich čísla sociálních služeb," řekl Flynn.

Všem hráčům, jejichž účty mohly být tímto hackem ohroženy, prý BioWare již napsal nebo v následujících hodinách napíše emaily a poprosí je, aby si změnili svá hesla.

Hackerská skupina Lulzsec mezitím podruhé během jednoho týdne napadla servery EVE Online, které byly včera večer opět nestabilní. Lulzsec během posledních dvou dnů napadli také servery Minecraftu, League of Legends a časopisu The Escapist.

Read this next