Skip to main content

Birds of Steel od tvůrců IL-2

Ohlášen letecký simulátor z druhé světové.

Ještě než začnete zuřit, jak mají autoři zpackaného IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover tu drzost oznamovat další hru, chce to objasnit dvě věci. Autory Cliffs of Dover jsou 1C Maddox Games, zatímco tvůrcem velmi oceňovaného IL-2 Sturmovik: Birds of Prey z roku 2009 je úplně jiné ruské studio Gajin Entertainment. A právě to dnes oznámilo svůj nový titul s názvem Birds of Steel, na němž spolupracuje překvapivě s Konami.

Zapojíte se do dvaceti misí během osmi kampaní za druhé světové války, z nichž některé budou historicky přesné a jiné zase fiktivní. Odehrají se za rozličných vrtochů počasí na pozadí věhlasných bitev o Midway, Guadalcanal, Pearl Harbor, Korálové moře, Maltu nebo údolí Ruhr v Německu. Pokud by to z toho někomu nedocvaklo, hratelnými stranami konfliktu budou Spojenci, Japonci i nacisté.

Zalétáte si ve stovce legendárních strojů, včetně Spitfire, Mustangu nebo Messerschmidtu. Podle slibů vývojářů budou vymodelovány s dechberoucím smyslem pro detail, chovat se přesně jako ve skutečnosti a ponesou odpovídající arzenál. Poškození během boje se má přímo projevit na jejich ovladatelnosti.

Důležitým prvkem hry se stane multiplayer, složený z kooperativních misí i masivních online přestřelek. Konkrétně půjde o týmový deathmatch, společné útoky, nálety na letiště a jejich týmové variace. Tvůrci by prý přístupností hry širokému publiku moc rádi napodobili popularitu válečných first-person stříleček. Své psí kusy ve vzduchu můžete zaznamenat, sestříhat a pochlubit se před přáteli.

První trailer

Birds of Steel (už bez IL-2 v názvu) vyjde jen pro PS3 a X360 začátkem roku 2012.

Read this next