Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Blizzard jim nechtěl umožnit Starcraft 3, tak si založili studio pro Stormgate

Oznámena F2P RTS.

Je to jak z učebnice: Mnoho bývalých vývojářů z Blizzardu, kteří pracovali na StarCraft 2 a Warcraft 3, se v nespokojenosti raději trhlo a založilo novou firmu Frost Giant Studios. Ta existuje od roku 2020, kdy ji při investici minimálně 25 milionu dolarů v Kalifornii rozjel produkční ředitel StarCraft 2 a Command & Conquer: Generals 2 spolu s vedoucím kampaně Warcraft 3: The Frozen Throne a šéfem Wasteland 3.

Dnes večer oznámila Stormgate, což bude opět real-time strategie, která slibuje neustále se rozvíjející příběh ve vzrušující kampani s mixem sci-fi a fantasy.

Radost z debutového filmečku kalí snad jen to, že půjde o Free-2-Play záležitost, ale prý ne ve stylu Pay-2-Win. Beta má být dostupná v roce 2023, zatím je vše ve fázi pre-alfy.

Vsadilo se na Unreal Engine 5, který má umožnit 4K grafiku se stovkami jednotek v epických bitvách napříč pestrými mapami s různým prostředím.

Tvůrci by jinak rádi udělali RTS více přístupné, aby snížili požadavky na zkušenosti hráčů.

Počítá se také s kláním jeden na jednoho, kooperativní hrou i kompetitivním žebříkem. Na výběr má být z mnoha ras a frakcí, včetně lidí a démonických vetřelců. Více na Steamu.

Read this next